shutterstock_39270220
Foto: Shutterstock
Veselības ministrija (VM), gatavojot koncepciju par alkohola patēriņa mazināšanu, atteikusies no vairākām radikālām idejām, kas alkohola tirdzniecību būtu aizliegušas benzīntankos, tirgos, valsts un pašvaldību telpās. Savukārt statistika liecina, ka iepriekš ieviestie aizliegumi un ierobežojumi nav līdzējuši - alkohola patēriņš pēdējo desmit gadu laikā pieaudzis, vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Pirms desmit gadiem – 2002. gada 14. jūnijā – Latvijā tika ieviests aizliegums veikalos pēc pulksten 22 pārdot alkoholu. Savukārt kafejnīcās, restorānos, bāros grādīgos dzērienus glāzēs vai atkorķētās pudelēs joprojām var nopirkt visu nakti.

Likumdevēji cerēja, ka tādā veidā tiks mazināts dzeršanas posts. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka 2001. gadā viens Latvijas iedzīvotājs gadā patērēja vidēji 5,5 litrus absolūtā alkohola. 2010. gadā absolūtā alkohola patēriņš bija pieaudzis līdz 6 litriem uz vienu iedzīvotāju. Turklāt 2010. gada aprēķinos CSP ņēma vērā tikai legāli iegādāto alkoholu, savukārt 2001. gada datos ir ietverts arī nelegālais un mājās gatavotais grādīgais dzēriens.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!