'Mozaīka': 'Europride' ir līdzeklis attieksmes maiņai pret homoseksuāliem cilvēkiem
Foto: LETA

Biedrība "Mozaīka", kas apvieno homoseksuālus cilvēkus, pieteikusi Rīgu Eiropas mēroga praida sarīkošanai, jo izjutusi cilvēku attieksmes maiņu un vēlas šo situāciju izmantot.

Biedrības "Mozaīka" valdes priekšsēdētājs Kristīne Garina aģentūrai BNS arī uzsvēra, ka būtiski ir praidu sarīkot tuvāk Eiropas Savienības (ES) austrumu robežai, lai dotu signālu par vārda brīvību un demokrātiju.

Eiropas praida organizētāju ikgadējās tikšanās laikā sestdien Marseļā tika pieņemts lēmums, ka 2015.gadā pasākums "Europride" notiks Rīgā. Tādējādi "Mozaīka" ir ieguvusi licenci "Europride" vārda izmantošanai un pasākuma sarīkošanai pēc trim gadiem.

"Mēs redzējām, ka šogad Baltijas praidā situācija bija daudz labāka, situācija nav salīdzināma ar trim un pieciem tūkstošiem, kas protestēja 2005.gadā, ar knapi 50 cilvēkiem, kas gāja protestēt šogad. Progress ir redzams, mēs gribam to izmantot. Eiropraids ir lielisks līdzeklis, kā panākt attieksmes maiņu pret homoseksuāliem cilvēkiem," sacīja Garina, pamatojot Rīgas pieteikšanu pasākuma norisei.

Jūnijā Baltijas praidā "Par cilvēktiesībām", kas notika Rīgā Vērmanes dārza apkārtnē, piedalījās aptuveni 400 cilvēku un tas beidzās bez starpgadījumiem. Gājienā devās arī amatpersonas un vēstnieki. Protestētāju skaits, kas neatbalstīja homoseksuāļu un viņu atbalstītāju gājienu pa Rīgas centru, sasniedza vairākus desmitus.

Garina prognozēja, ka pēc trim gadiem Eiropas praidā varētu piedalīties vairāki tūkstoši dalībnieku. Darbs pie pasākumiem jau sāksies, bet tā programma, paredzams, tiks izveidota nākamajā gadā. Eiropas praids gaidāms vasarā – jūnijā vai jūlijā.

"Tas noteikti nebūs tik plašs, kā tas ir bijis Romā vai Barselonā, bet vairāki tūkstoši cilvēku, domāju, piedalīsies. Tas būs Eiropas mēroga pasākums," teica Garina, apliecinot, ka tas tiks sarīkots pilsētas centrā.

"Mozaīkas" pārstāve arī uzsvēra, ka būtisks iemesls praida sarīkošanai Rīgā ir notiekošais tuvējās valstīs – Krievijā, Baltkrievijā, lai dotu signālu, ka pārmaiņas ir iespējamas.

"Notikumi Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, kā tiek ierobežota vārda brīvība un vispār jebkāda brīvība un demokrātija tur, ir svarīgi, lai pasākums notiek pēc iespējas tuvāk Eiropas Savienības austrumu robežai. Lai tas dotu zināmu signālu valstīm, kas atrodas uz austrumiem no mums, ka situācija mainās un pārmaiņas ir iespējamas," paskaidroja Garina.

Ziņa, ka Rīga ieguvusi tiesības 2015.gadā sarīkot Eiropas praidu, interneta portālos izraisīja plašu viedokļu apmaiņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!