LET_3268329
Foto: LETA
Pašlaik normatīvie akti nenosaka, kas notiek ar personu no piespiedu ārstēšanas uzsākšanas līdz izrakstīšanai no slimnīcas, un šobrīd psihiatriskajās klīnikās dažreiz ierobežo pacientu cilvēktiesības, pamatojoties tikai uz iestādes izdotu iekšēju normatīvu aktu, kas ir pretrunā ar Satversmi, paziņojumā medijiem norāda Tiesībsarga birojs.

Šobrīd normatīvie akti nosaka, kādos gadījumos pacientam piemērojama piespiedu ārstēšana psihoneiroloģiskajās klīnikā un kā šādu ārstēšanu pārtrauc. Tomēr joprojām nav regulējuma ārstēšanas laikā, tāpēc, piemēram, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs cilvēktiesību ierobežošanu pamatoto ar pašu izdotu iekšēju normatīvu aktu.

Lai cilvēktiesību ierobežojums būtu pieļaujams, tam vispirms jābūt noteiktam ar likumu. Savukārt, ja cilvēktiesību ierobežojumi noteikti ar iekšējās kārtības noteikumiem, secināms – tie nav noteikti ar likumu un tādēļ neatbilst Satversmei, kas nosaka ikvienam tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību, pārliecināts Tiesībsargs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!