ES centīsies neatdot Ķīnai savas pozīcijas Dienvidamerikā
Foto: AFP/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) ir Latīņamerikas un Karību reģiona valstu kopienas (CELAC) lielākais investors un otrs lielākais tirdzniecības partneris, tomēr eirozonas krīze un tādu valstu kā Ķīna straujais ekonomiskais uzplaukums apdraud ES pozīcijas šajā reģionā. Šonedēļ Čīlē sākas ES un CELAC valstu samits, kura laikā Eiropai ir jācenšas gūt gan ekonomiskus, gan politiskus labumus.

Tirdzniecība ar šo reģionu ir vilinoša visiem globālajiem spēlētājiem. Pēdējā laikā Latīņamerikas un Karību reģiona valstis piedzīvo spēcīgu ekonomikas izaugsmi, trijos gados vidējais reģiona iekšzemes kopprodukts ir pieaudzis par 4,5%, teikts Eiropas Padomes (EP) paziņojumā. Latīņamerikas izaugsme tuvākajos gados trīs reizes pārsniegs ES attīstības tempus, raksta laikraksts "The Guardian".

Bez ekonomiskajiem un finanšu jautājumiem samitā paredzēts apspriest arī klimata izmaiņu, vides un enerģētikas jautājumus, zinātni, pētniecību un tehnoloģijas, kā arī migrāciju un sociālos jautājumus, vēsta EP. Abu reģionu cieša sadarbība tāpat ir svarīga, lai efektīvāk aizstāvētu savas pozīcijas globālajos jautājumos un risinātu vides problēmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!