LM Juridiskā departamenta juriskonsults un disciplinārlietu izmeklētājs Māris Knoks iepriekš uzvēra, ka Simsonei ir pamats piemērot pietiekami bargu disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata.
Savukārt Simsones vietniecei Ingrīdai Misūnai tiks samazināta alga uz gadu 20% apmērā. Viņa turpinās strādāt aģentūrā un pašlaik turpinās pildīt arī SIVA vadītājas pienākumus. Misūnai sods ir piemērots par diviem pārkāpumiem ‒ par vecākā automehāniķa, kas ir direktores vīrs, nosūtīšanu komandējumā neatbilstoši valdības noteiktajai kārtībai un viņa pienākumiem neatbilstoša projekta ietvaros, kā arī par vairāku telpu nomas līgumiem, kā dēļ budžetā izšķērdēti naudas līdzekļi.
Tas, vai SIVA notikusi naudas piesavināšanās, disciplinārlietas izmeklēšanas laikā nav noskaidrots, lai gan "vairāk ticams, ka ir notikusi piesavināšanās", iepriekš norādījis Knoks.
Aģentūrā 2011.gadā tika izsisti un anulēti čeki par kopumā 306 000 latu. Kad tas atklājās, kopumā pret deviņām SIVA amatpersonām tika sāktas disciplinārlietas, jo naudas plūsmai nevarēja izsekot.
Ne Simsone, ne Misūna savu vainu pārkāpumos nav atzinusi. Valdība arī saņēmusi Simsones advokātu vēstuli, kurā argumentēts, ka piemērotais disciplinārsods sods ir neadekvāts, tāpēc premjers Valdis Dombrovskis (V) pieļāva, kas varētu sekot arī tiesvedība.
SIVA mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa augstāko izglītību.
Arī Valsts kontrole (VK) iepriekš publiskoja Sociālās integrācijas valsts aģentūras revīzijas rezultātus un par atklātajām nelikumībām informēja Ģenerālprokuratūru.