Viņš skaidroja, ka laikā, kad strauji pieauguši apkures rēķini, jāizmanto visi iespējamie ātri ieviešamie risinājumi maksājumu mazināšanai.
Klementjevs arī sacīja, ka SC uzstāt uz PVN samazināšanu komunālajiem pakalpojumiem iedvesmojuši arī notikumi Bulgārijā, kur desmitiem tūkstoši iedzīvotāju izgājuši ielās, lai protestētu pret augstiem elektrības un apkures rēķiniem, un šis protests pāraudzis masu demonstrācijā pret valdības rīcības nespēju. Neilgi pēc tam Bulgārijas valdība atkāpusies.
Saeimas deputātu vairākums arī šo ceturtdien, jau ceturto reizi pēc kārtas, noraidīja "Saskaņas centra" (SC) iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, ar ko rosināts piemērot samazinātu 5% PVN likmi koksnes kurināmā piegādēm, elektroenerģijas, siltumenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm iedzīvotājiem laika posmā līdz 2015.gada 1.janvārim.
SC šo likumprojektu vēlējās nodot skatīšanai atbildīgajā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Par to bija tikai 40 deputāti no opozīcijas frakcijām, kamēr 48 tautas kalpi no koalīcijas bija pret.
Likumprojektu neatbalstošie tautas kalpi uzsvēra, ka šīs ieceres īstenošana no valsts budžeta prasītu teju 10 miljonus latu, taču atvieglojums iedzīvotājiem, samazinot PVN likmi no 12% līdz 5% būtu salīdzinoši neliels un nebūtisks.
Opozīcija gan šos koalīcijas argumentus un aprēķinus nosauca par neprecīziem, turklāt uzsvēra, ka PVN samazināšana apkurei un citiem komunālajiem pakalpojumiem ir deputātu "ētisks pienākums".
Jau ziņots, ka koalīcijas partneri nespēja vienoties par jaunas darba grupas izveidi, kurā būtu jārisina apkures parādu problemātika. Reformu partija (RP) jau vairākas nedēļas pēc kārtas bija aicinājusi izveidot atbildīgo ministriju un iestāžu ierēdņu darba grupu Pārresoru koordinācijas centra vadībā, tomēr koalīcija pirmdien ilgās sarunās par to vienoties nespēja.
Apkures rēķini šoziem nepatīkami pārsteiguši daudzus Latvijas iedzīvotājus ne vien Rīgā, bet arī citās pilsētās.
Latvijā PVN pamatlikme ir 21%, bet samazinātā likme - 12%.