LET_981364
Foto: LETA

Šā gada sākumā no amata atbrīvotā Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) direktore Regīna Simsone iesniegusi pieprasījumu Valsts policijā, prasot noskaidrot patiesību “par pieņēmumiem, kas pausti Labklājības ministrijas (LM) atzinumā”. LM atzinums par Simsones vainu dokumentu viltošanā un citos pārkāpumos grāmatvedībā bija pamats viņas atbrīvošanai no darba.

Kā portālu "Delfi" informēja Simsone, viņa ir aizskarta un sāpināta par to, ka pēc mūža veltīšanas labklājības jomai un vairāk nekā 20 gadu intensīva un rezultatīva darba Latvijas sociālās sistēmas izveidē un attīstībā, jo īpaši cilvēku ar invaliditāti profesionālās izglītības iespēju nodrošināšanai Latvijā, LM no viņas atbrīvojusies tik nekorektā veidā.

"Man ir svarīgi, lai sabiedrība zina patiesību, un lai netieku turēta aizdomās. Tāpēc gribu noskaidrot - vai tiešām manas darbības laikā būtu pazudusi valsts budžeta nauda? Un ja patiesi tā būtu, vai tie ir 300 santīmi vai 300 tūkstoši latu, gan arī - kas ir vainīgs šajā noziegumā? Lai to noskaidrotu, nolēmu pati vērsties Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē," uzsver Simsone.

Kaut arī, "pamatojoties uz LM atzinumā paustajiem pieņēmumiem" viņa 14.februārī tikusi atbrīvota no darba, "patiesība vēl joprojām nav noskaidrota," atzīst bijusi SIVA vadītāja.

Viņa norāda, ka Māris Knoks kā LM ieceltais disciplinārlietas izmeklētājs vairākkārt gan plašsaziņas līdzekļos, gan personīgi SIVA direktorei un darbiniekiem apgalvojis, ka vērsīsies policijā ar lūgumu par kriminālprocesa uzsākšanu saistībā ar naudas līdzekļu piesavināšanos, tomēr līdz šim brīdim LM pārstāvji tiesībaizsardzības iestādēs ar attiecīgu iesniegumu nav vērsušies.

Simsone arī norāda, ka pati LM izmeklēšanas laikā vairākkārt lūgusi ministriju pieaicināt zvērinātu revidentu, kurš sniegtu neatkarīgu atzinumu, tomēr atbildi nav saņēmusi. "Tas rada šaubas par patiesu vēlmi šo jautājumu izvērtēt objektīvi," atzīst Simsone.

Tāpat Simsone uzskata, ka ir nepatiesi apvainota, nepamatoti atstādināta no amata un neatzīst pret viņu izvirzītās apsūdzības.

Viņa vēlas, lai ātrāk tiktu noskaidrota patiesība, un uzskata, ka LM pārstāvji "kampaņveidīgi izplatījuši medijiem, sabiedrībai un ministru kabineta pārstāvjiem maldinošu, uz subjektīviem pieņēmumiem balstītu informāciju," un tā kaitējuši viņas reputācijai.

Simsone sola drīzumā vērsties tiesā, lai apstrīdētu atbrīvošanu no darba.

Jau vēstīts, ka LM Juridiskā departamenta juriskonsults un disciplinārlietu izmeklētājs Knoks iepriekš uzvēra, ka Simsonei ir pamats piemērot pietiekami bargu disciplinārsodu - atbrīvošanu no amata.

Savukārt Simsones vietniecei Ingrīdai Misūnai izmeklēšanas rezultātā tika nolemts samazināt algu uz gadu 20% apmērā. Viņa turpinās strādāt aģentūrā un pašlaik turpinās pildīt arī SIVA vadītājas pienākumus.

Misūnai sods ir piemērots par diviem pārkāpumiem ‒ par vecākā automehāniķa, kas ir direktores vīrs, nosūtīšanu komandējumā neatbilstoši valdības noteiktajai kārtībai un viņa pienākumiem neatbilstoša projekta ietvaros, kā arī par vairāku telpu nomas līgumiem, kā dēļ budžetā izšķērdēti naudas līdzekļi.

Abas amatpersonas savu vainu šajos nodarījumos iepriekš neatzina.

Aģentūrā 2011.gadā tika izsisti un anulēti čeki par kopumā 306 000 latu. Kad tas atklājās, kopumā pret deviņām SIVA amatpersonām tika sāktas disciplinārlietas, jo naudas plūsmai nevarēja izsekot.

SIVA mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa augstāko izglītību.

Arī Valsts kontrole (VK) iepriekš publiskoja SIVA revīzijas rezultātus un par atklātajām nelikumībām informēja Ģenerālprokuratūru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!