Rīgas centrā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, patrulē vairākas policistu ekipāžas. Lielākā policistu koncentrācija atrodas pie galvenā piemiņas dienas objekta - Brīvības pieminekļa.
Pirmie pie pieminekļa ieradās "Apvienība pret nacismu", kuri uzstādīja savu instalāciju - improvizētas karātavas un lielizmēra fotogrāfijas, kurās redzami cilvēki koncentrācijas nometnēs.
Ar turpmāko notikumu gaitu varat iepazīties aculiecinieku reportāžās:
'Apvienība pret nacismu' konference ar Tatjanu Ždanoku
Bildes iesūtījusi arī aculieciniece Ilze.
'Daugavas Vanagi' gatavojas gājienam
Cilvēki rokās nes dažādu valstu karogus un puķes. Darbībām līdzi seko policija.
"Daugavas Vanagus" un to domubiedrus gājienā pavadīja dūdu un bungu skaņas. Gājiens cauri Vecrīgai noritēja bez konfliktsituācijām un asas viedokļu apmaiņas starp abām pusēm.
Muzikāla protesta akcija
Kaspars: "Nonākot līdz viesnīcai "Roma", gājiena dūdu un bungu skaņas sajaucās ar vientuļa akordeonista izpildīto padomju laiku melodiju "Svētais karš". Daži savu attieksmi pret 16.marta notikumiem izrāda tādā veidā."
Mierīgais gājiens un grūstīšanās pie Brīvības pieminekļa
Edgars Čurkste: "Šodien norisinājās leģionāru piemiņas dienai veltītie pasākumi. Iesākumā dievkalpojums Doma baznīcā, kurā mācītājs aicināja lūgt par Latviju un apzināties savas tautas un valsts vērtību. Tālāk sekoja gājiens līdz Brīvības piemineklim (bildes), kas noritēja bez starpgadījumiem. Gājienā piedalījās daudz dažāda vecuma cilvēki, rokās nesot ziedus un Baltijas valstu karogus. Pie pieminekļa, kā katru gadu, bija arī karogu aleja.
Diemžēl neiztika arī bez provokācijām no "citādi" domājošo puses, kas pret gājiena dalībniekiem vērstos skaļruņos izplatīja "informāciju" par it kā leģionāru veiktajiem noziegumiem. Materiāls bija ierakstīts datorā, bet to apsargājošie cilvēki krieviski sarunājās par "provokācijām" un "izdevušos pasākumu". Daži pretējās puses pārstāvji skaļruņus centās apgāzt, kas uz brīdi arī izdevās.
Visvairāk gan visā šajā pārsteidz policijas ne-sagatavotībā konfliktu novērst. Daži policisti krievu valodā runājās ar skaļruņu apsargiem, tad pa rāciju tika dota pavēle cilvēkus nodalīt vai kaut kā tā un policijas darbinieki bez paskaidrojumiem sāka visus grūstīt, arī fotogrāfus.
Kopumā gan bija prieks redzēt dažāda vecuma cilvēkus, ar Latvijas karogiem rokā vai lentītēm pie krūtīm, noliekot ziedus pie Brīvības pieminekļa un atceroties savas valsts sarežģīto un traģisko vēsturi."
Leģionāru piemiņas gājiens, R.Dzintars cīņā par klusumu un J.Kuzins policijas busiņā
Reportāžu iesūtīja "rusantro".
16. marts Rīgā: Policisti, bijušie leģionāri, antifašisti