Vērienīgā rotācija policijā – sods vai centieni uzlabot darbu?
Foto: LETA

Vērienīgākā rotācija, kāda līdz šim piedzīvota policijas vadības līmenī – tā gan oficiāli, gan neoficiāli Valsts policijas šefa Inta Ķuža ieceri portālam "Delfi" raksturo ar iekšlietu struktūrām saistītie cilvēki. Vieni saka, ka rotācijas mērķis ir vēlme viest izmaiņas Kriminālpolicijā un "atbrīvoties" no tās līdzšinēja vadītāja Raula Kviesīša, savukārt citi uzskata, ka ar tām cerēts uzlabot policijas darbu kopumā. Pats Kviesītis gan nedomā, ka ir pazemināts amatā, un saka, ka uzticas priekšnieka lēmumiem.

Galvenais kriminālpolicists Kviesītis turpmāk vadīs Valsts policijas koledžu, savukārt tās līdzšinējais direktors, kādreizējais Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs pārcelts Galvenās kārtības policijas pārvaldes vadītāja amatā. Guntars Marķitāns, kurš iepriekš vadīja kārtības policiju, turpmāk vadīs policijas Rīgas reģiona pārvaldi, kuras šefs Andrejs Grišins pārcelts Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā. Šīs Ķuža iecerētās rotācijas daudziem policijā bija pārsteigums, liecina portāla "Delfi" rīcība esošā informācija. Jaunajos amatos "aizrotētie" policisti sāks strādāt 25.martā.  

Publiski izskanējis, ka šajā "riņķa dancī" lielākais zaudētājs ir Kviesītis, kurš,  nonākot koledžas direktora krēslā, ir nevis aizrotēts, bet gan pazemināts amatā. TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien ziņoja, ka rotācijas policijas vadībā izraisīja pēdējo nedēļu skandāli policijā, kam eļļu ugunī pielēja Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētāju aizturēšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!