Premjerministram Valdim Dombrovskim kā valdības vadītājam ir stingra roka, bet vienlaikus viņam tāpat kā pārējām valsts vadošajām amatpersonām ir divas sejas, uzskata ekonomiste Raita Karnīte.
"Ja jūs klausāties valsts vadītājus – Dombrovski, Vilku, Āboltiņu, man vismaz ir tāda pārliecība, ka viņiem ir divas sejas. Viena ir tā, ko viņi griež pret sabiedrību, un tad viņi runā ar primitīvām formālām frāzēm pozitīvā toņkārtā, ar vieniem un tiem pašiem faktiem un formulējumiem par to, kas jau ir izdarīts, gan vajadzības izteiksmē to, kas jādara. Lai labi iekļaujas atmiņā un neaizmirstas," intervijā žurnālam "Bilance" norāda Karnīte.
Tādā veidā uz jautājumu, ko valdība labu ir izdarījusi, valsts vadītāji, piemēram, var atbildēt – apkarojusi ēnu ekonomiku. Taču pēc ekonomistes domām, ēnu ekonomiku vispār nevar apkarot - to varot apkarot tikai pati ekonomika.
"Otra viņu seja ir tā, kādu viņi rāda, savā starpā runājot, kādas ir viņu zināšanas, veidojot valsts politiku kopumā. Domāju, ka tā viņu darbība ir daudz pilnvērtīgāka un radošāka. Tā ir tā viņu neredzamā seja. Viņi jau gluži labi saprot, ka nekas prātīgs nav izdarīts," skaidro Karnīte.
Ekonomiste arī pauž pārliecību, ka Dombrovskim kā valdības galvai ir ļoti stingra roka.
"Ar lielu atzinību varu teikt, ka viņam kā vadītājam, pirmkārt, ir ļoti stingra pozīcija un, otrkārt, tā ir nelokāma. Treškārt, viņš ļoti aizstāv savu komandu, tāpēc viņam ir atbalsts. Lai atceramies skandālus ar atsevišķiem ministriem, kuriem būtībā bija jālido no amatiem, bet Ministru prezidents vienmēr viņus ir stingri aizstāvējis, attaisnojis," atgādina Karnīte.
Vienlaikus viņa apšauba Dombrovska īstenoto politiku, kā cenu, ko par to maksājam, minot sabrukušus ceļus un aizvērtas skolas. "Tik briesmīgi autoceļi kā patlaban nav bijuši nekad. Pat tad, kad pie stūres bija zagļi un oligarhi," savu viedokli pauž Karnīte.
"Pie mums prasās pēc stingras rokas un tādu atbalsta. Bet tādā gadījumā ļoti svarīgi, vai viņa īstenotā politika ir pareiza. Viņš domā, ka ir pareiza. Es uzskatu, ka ne sevišķi pareiza. Bet to redzēsim vēl pēc kāda laika," saka Karnīte.
Karnīte arī uzskata, ka 2008.gadā sākušos krīzi Latvijā vēl neesam pārvarējuši. "Noteikti ne. Jo mums ir jāmaksā parāds un būs jālikvidē taupības režīma sekas ilgtermiņā. Būs jāglābj ceļi, jālāpa iedzīvotāju veselība, jāatjauno izpostītā zinātne, izglītība," uzsver Karnīte.