Māris Dzenītis, Jūrmalas Uzņēmēju biedrības prezidents - 1
Foto: Publicitātes foto

Līdz ar Gata Trukšņa (ZZS) atbrīvošanu no Jūrmalas mēra amata priekšvēlēšanu cīņa pilsētā būs daudz godīgāka, uzskata Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis ("Reģionu alianse").

Lai gan Dzenītis bija viens no astoņiem deputātiem, kuri martā parakstīja iesniegumu par Trukšņa atbrīvošanu no mēra amata, šodienas balsojumā viņš nevarēja piedalīties, jo atrodas ārpus Latvijas. Neraugoties uz to, Dzenītis ir gandarīts par domes pieņemto lēmumu.

Deputāts norāda, ka ir svarīgi, lai šodienas Jūrmalas domes balsojums būtu kā mācība arī citām Latvijas pašvaldībām. "Pašvaldība nav savrupa kņaziste, kuru vada kaut kāds vietvaldis. Mūsu valstī nav likumos atrunāta kaut kāda īpašā mēra vara, mums ir pilsētas domes un nevis pilsētas priekšsēdētājs, un dome ir kolektīvs, kuru ievēlējuši pilsētas iedzīvotāji. Domes priekšsēdētāja uzdevums ir nodrošināt šī ievēlētā kolektīva kopīgo darbību, nevis uzurpēt varu sev vienpersoniski," sacīja Dzenītis.

Pēc viņa domām, Truksnis esot rīkojies tā, it kā būtu vienpersoniski izlēmis vai atrisinājis kādu pilsētā aktuālu jautājumu. "Par to visu taču lēma dome, kurā ievēlēti 15 deputāti, un priekšsēdētājs ir tikai viens no viņiem. Nav pieļaujams, ka kāds pāris mēnešus pirms vēlēšanām izmanto savu administratīvo resursu, lai piesavinātos citu paveikto, tādējādi pārējos apzogot," uzskata Dzenītis.

Deputāts domā, ka līdz ar Trukšņa atbrīvošanu no mēra amata priekšvēlēšanu cīņa Jūrmalā būs daudz godīgāka. Viņš norādīja, ka vēlētāji jau patlaban ir pievērsuši uzmanību tam, ka ne domes priekšsēdētājs vienpersoniski pieņēma lēmumus par nekustamā īpašuma atlaidēm, kā arī citus atvieglojumus iedzīvotājiem. "Pēc mediju uzmanības pievēršanas citā gaismā nu rādās arī tās šaubīgās reklāmas un cirka biļešu dāvināšanas akcijas," sacīja Dzenītis.

Deputāts uzskata, ka likumos būtu precizējama kārtība, kādā tiek organizēta neuzticības izteikšana domes priekšsēdētājam un viņa atcelšana no amata. "Tas, kas šajās nedēļās notika Jūrmalas domē, ir absurds. Te jautājums par neuzticības izteikšanu tiek novilcināts un netiek izskatīts, te pēkšņi pēc svētkiem tiek pāris stundās sasaukta ārkārtas sēde. Iespējams, tika cerēts, ka manas un citu deputātu prombūtnes dēļ nepietiks balsu atstādināšanai," uzskata Dzenītis.

Kā ziņots, Jūrmalas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē balsojot nolēma atbrīvot no amata Jūrmalas domes priekšsēdētāju Truksni. Par Trukšņa atbrīvošanu no amata balsoja astoņi deputāti, pret nebija neviena, bet četri deputāti balsojumā atturējās.

Līdz ar to sešas minūtes ilgušajā domes ārkārtas sēdē Truksnis tika gāzts no Jūrmalas mēra amata. Par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju kļuvusi Trukšņa līdzšinējā vietniece Larisa Loskutova.

Truksnis sev nelabvēlīgo balsojumu lielā mērā saista ar deputātu sadrumstalotību un viņu iespaidojamību. No amata gāztais mērs uzskata, ka savu politiku pilsētas attīstībai varēs daudz vieglāk realizēt pēc jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām. Pēc amata zaudēšanas Truksnis solīja strādāt kā deputāts, lai realizētu savas iniciatīvas jūrmalnieku labā.

Iesniegumu par Trukšņa atbrīvošanu no mēra amata jau pagājušā mēneša otrajā pusē parakstīja deputāti Dzenītis (Reģionu alianse), Aigars Tampe (VL-TB/LNNK), Ilmārs Ančāns ("Mūsu zeme"), Arnis Ābelīte ("Tev, Jūrmalai!"), Zigurds Starks, kā arī trīs partijas "Vienotība" deputāti - Juris Visockis, Dzintra Hirša un Iveta Blaua.

Deputātu neuzticības pamatā bija Trukšņa reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!