Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams pieņēmis izskatīšanai tēva prasību pret Liepājas Dzimtsarakstu nodaļu par atteikšanos reģistrēt jaundzimušo ar senkrievu vārdu Miron. Bērna tēvs tiesas ceļā prasa uzlikt par pienākumu bērnu ar šādu vārdu reģistrēt, kā arī piedzīt kopumā 2700 latu zaudējumus un atlīdzību par morālo kaitējumu.
Pieteikums 17.maijā pieņemts izskatīšanai un tagad dzimtsarakstu nodaļai mēneša laikā jāsniedz paskaidrojumi par prasību. Pēc tam tiks izlemts, kad lietu izskatīt, portālu "Delfi" informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Jana Petrenko.
Jau vēstīts, ka Liepājas dzimtsarakstu nodaļa iepriekš atteicās reģistrēt jaundzimušā zēna vārdu - Miron, piedāvājot to latviskot un mazuli nosaukt Mirons.
Zēna tēvs pret to iebilda, uzsverot, ka šādā gadījumā bērna vārds - Mirons - iegūs pavisam citu nozīmi - tas asociēsies ar vārdu "mironis".
Bērna tēvs Sergejs Antonovs vēlējās 3.aprīlī dzimušajam dēlam dot senu krievu vārdu Miron, taču Liepājas dzimtsarakstu nodaļā norādīja uz latviešu valodas likumiem, kas noteic, ka Latvijā vārdam jāpievieno galotne "s", iepriekš vēstīja "Kurzeme TV".
Domstarpību dēļ zēns netika reģistrēts, jo dzimtsarakstu nodaļā norāda, ka tā dzimšanas apliecības izsniedz tikai valsts valodā.
Strīdi par jaundzimušo vārdu rakstību Latvijā bijuši arī iepriekš. un tie nonākuši pat dažādu tiesu instanču kompetencē.
Tā tiesām nācies risināt jautājumu, vai Vācijā dzimuša zēna vārdu Mark Latvijā izsniegtos dokumentos drīkst rakstīt, to nelatviskojot un nepievienojot galotni "s".
Tāpat ticis risināts jautājums par to, vai atļaut dokumentos rakstīt bērna vārdu Otto, nevis Oto.