KNAB atvērto durvju diena - 35
Foto: DELFI

Ļoti pozitīvi jeb ar A līmeni novērtētie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki savos novērtējumos norāda uz birojā esošajām vadības nesaskaņām, karjeras turpināšanas neiespējamību, liecina portālā "pietiek.com" publicētās novērtējuma veidlapas.

Izmeklēšanas nodaļas vadītājas vietniece Signe Bole pie uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem min birojā valdošo "neveselīgo atmosfēru" vadības līmenī, nevienlīdzīgo attieksmi darba novērtēšanā, salīdzinot apkarošanas un novēršanas blokus. Vēl pie šādiem faktoriem Bole, kuras kompetenci apliecina ne tikai pamatīgā pieredze tiesībsargājošās iestādēs, bet arī tādu kursu pabeigšana kā, piemēram, pārrunu vedējs situācijās ar teroristiem, min prokuroru "emocionālo attieksmi" sarežģītos kriminālprocesos. Boli vērtēja viņas tiešā priekšniece - Lienīte Šikore.

Desmit gadus KNAB nostrādājusī Bole uzskata, ka nav karjeras cilvēks un viņas misija ir nodot zināšanas jaunajiem kolēģiem, taču viņa nesaskata iespēju birojā attīstīt savu karjeru.

Korupcijas novēršanas nodaļas galvenā speciāliste Dace Dubova savā novērtējumā pie uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem minējusi to, ka viņai nav izprotams daudzo atskaišu rakstīšanas pamatojums, kā arī ir daudz neplānotu un nebūtisku darba uzdevumu, kas savukārt ietekmē plānotu un apjomīgu uzdevumu izpildi. Dubovu vērtēja Diāna Kurpniece.

Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas vietniece Ilze Krastiņa ir atklātāka. Viņa pie uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem uzskata savstarpējās nesaskaņas starp biroja vadību un citām biroja amatpersonām, jo nereti tieši nesaskaņu rezultātā tiek kavēta uzdevumu savlaicīga izpilde, nelietderīgi tērējot laika resursus, lai risinātu ar uzdevumu izpildi saistītus jautājumus. Viņa arī uzskata, ka darba izpildei skaidri definēta vadības viedokļa vai konkrētas rīcības apraksta trūkums rada nelietderīgu laika izmantošanu vienam darbam. Krastiņa arī uzskata, ka birojā ir nepietiekama darbinieku savstarpējā komunikācija un ir palielināta darba slodze. Krastiņu vērtēja Ilze Draveniece.

Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas vadītāja Inga Soloveja par uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem uzskata augsto emocionālo spriedzi iestādē starp citiem nodaļu darbiniekiem un lēno datorsistēmu darbošanos. Viņu vērtēja KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore par uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem uzskata biroja vadības nespēju strādāt komandā, dažādu izpratni par biroja darbības mērķiem, priekšnieka neprasmi veidot saliedētu kolektīvu, komunikāciju biroja iekšienē, kas vērsta uz konfliktsituāciju, darbinieku sašķelšanu atsevišķās grupās.

Vēl pie šādiem faktoriem Šikore min lielo psiholoģisko slodzi kā ārēju, tā iekšēju faktoru ietekmē, kas saistīta ar laika trūkumu un īsu darba termiņu. Arī arvien pieaugošais izmeklējamo krimināllietu apjoms palielina izmeklētāju noslodzi. Šikores pērnā gada darbu vērtēja KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Korupcijas novēršanas nodaļas galvenā speciāliste Dina Spūle pie uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem min daudz nelielu un neplānotu uzdevumu, kas bieži vien neļauj koncentrēties uz lielāku uzdevumu izpildi un pat dezorganizē tiešo pienākumu veikšanu. Tāpat Spūli neapmierina nepieciešamība iesniegt daudzas atskaites par paveikto. Viņu vērtēja Kurpniece.

Arī ilggadējais KNAB galvenais speciālists (KNAB preses sekretārs) Andris Vitenburgs, kuram gan šobrīd komunicēšana ar presi neietilpst pienākumos, pie uzdevumu izpildi kavējošiem faktoriem minējis papildu slodzi un neplānotos uzdevumus, kas kavējis atbilžu sagatavošanu uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem. Arī Vitenburgu vērtēja Kurpniece.

Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļa vadītāja vietnieks Andris Donskis arī uzskata, ka uzdevumu pildīšanu kavē normatīvo aktu nepilnības, liela darba noslodze un nepietiekamas apmācību iespējas personālam. Viņu vērtēja KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Jau ziņots, ka kopumā tika novērtēti 125 biroja darbinieki jeb 94% no kopējā darbinieku skaita. Netika novērtēti ilglaicīgā prombūtnē esoši darbinieki un darbinieki, kuri amata pienākumus pildījuši mazāk nekā sešus mēnešus. A novērtējums piešķirts 57 darbiniekiem jeb 45,6% no novērtēto darbinieku skaita. Ar B novērtēti 60 darbinieki jeb 48,0% no darbinieku skaita. C novērtējumu izpelnījušies pieci darbinieki, D - divi darbinieki, bet ar E novērtēts viens darbinieks.

Priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes darbība un tās rezultāti par 2012.gadu ir novērtēti ar D līmeni, arī Korupcijas novēršanas nodaļas vadītājas Diānas Kurpnieces darbība novērtēta ar D vērtējumu. Par Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces E līmeņa vērtējumu KNAB jau ziņoja iepriekš.

Tiem darbiniekiem, kam novērtējums ir A, B un C, tiks pārskatītas kvalifikācijas pakāpes atbilstoši novērtējumam un nostrādātajam laikam valsts pārvaldē.

Savukārt tiem darbiniekiem, kam novērtējums bija D vai E, ir noteikta atkārtota novērtēšana šogad novembrī vai decembrī. Šiem darbiniekiem pašreiz esošās kvalifikācijas pakāpes un līdz ar to arī atalgojums netiks pārskatīts.

KNAB vadības domstarpības izraisījušās pēc tam, kad KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks savas vietnieces Jutas Strīķes pagājušā gada darbu novērtējis ar zemu līmeni, tikpat lielu kritiku izpelnījušās vēl divas vadošas KNAB amatpersonas - Ilze Draveniece un Diāna Kurpniece.

Visas trīs amatpersonas, kuras jau ilgstoši strādā KNAB, pārmetumus noliedz un vadības rīcībā saskata bosinga un mobinga pazīmes.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!