Atzīmējot Cēsu viduslaiku pils 800. gadskārtu, sociālajā tīklā "Facebook" izveidota pils lapa ar laika skalu, kas sniedzas līdz pat 1213. gadam. Tā ir līdz šim Latvijā garākā un notikumiem bagātākā laika skala "Facebook" vidē.

Cēsu pils vēsture ir pārsteidzošiem notikumiem bagāta. Apskatot jauno laika skalu, var uzzināt, ar ko pils cietumā nodarbojās izcilais vācu dramaturgs Burkards Valdiss, kādus "atklājumus" padomju laikos pils pagalmā veicis ekskavators, kas kopīgs Cēsu pilij un Āfrikas mežoņiem?

"Ar "Facebook" starpniecību varam uzrunāt mūsdienu sabiedrību un komunicēt ar to tādā pašā "valodā", kādā mūsdienu cilvēki komunicē viens ar otru," ir pārliecināts projekta autors Cēsu pils kurators Gundars Kalniņš. "Šī ir lieliska iespēja satuvināt mums līdzās esošo kultūras mantojumu un plašāku sabiedrību, ļaut ikvienam labāk saprast, cik nozīmīgam un bezgala interesantam vēstures piemineklim mēs dzīvojam līdzās."

Patlaban vēsturnieks Agris Dzenis veic skrupulozu Cēsu pils vēsturisko izpēti, kas tiks pabeigta šī gada nogalē. Paredzams, ka izpētes procesā vēl atklāsies ne viens vien līdz šim nezināms pils vēsture notikums, ar kuru papildināt jaunizveidoto laika skalu.

Laika skala ir veidota ne vien informatīva, bet arī vizuāli pievilcīga. Visiem pils vēstures notikumiem ir piemeklētas ilustrācijas, kurām par pamatu kalpo pils akmeņu - vienīgo pils vēstures liecinieku – fotogrāfijas. Cēsnieka Jāņa Vīksnas fotogrāfijas atklāj cik katrs no šiem akmeņiem ir īpašs un neatkārtojams.

Pils kurators aicina ne vien izpētīt jau izveidoto laika skalu, bet arī līdzdarboties tās tapšanā. Jūsu izvēlētus faktus vai tikai jums zināmus pils nesenās vēstures notikumus varat sūtīt uz epastu: gundars.kalnins@cesis.lv un tādā veidā papildināt pils vēstures lappuses.

Apskatīt Cēsu viduslaiku pils "Facebook" laika skalu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!