LIDA priekšlikums gan ir visai radikāls - arodbiedrības ieskatā, normatīvajos aktos ir jānosaka, ka ar videoreģistratoriem aprīkojamas visas valsts un pašvaldību iestādēm piederošās automašīnas, kā arī visa veida transportlīdzekļus, kas nodarbojas ar pasažieru vai kravu pārvadājumiem.
"Latvija ļoti maz transportlīdzekļu aprīkoti ar videoreģistratoriem. Praktiski neviens sabiedriskais transportlīdzeklis, operatīvais transports, valsts vai pašvaldību iestāžu transportlīdzekļi, kravas pārvadāšanas transports, vilcieni nav aprīkoti ar videoreģistrātoriem," skaidro Augustāns
" Videoreģistratori atvieglotu pārkāpumu vai negadījumu ātrāku izvērtēšanu, vainīgo noskaidrošanā, kā arī būtu nopietns pierādīšanas līdzeklis ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma vai noziedzīga nodarījuma konstatēšanā, novērstu pārkāpumus, disciplinētu gan vadītājus, gan gājējus. Videoreģistratori palīdzētu noskaidrot ceļu uzturētāju un apsaimniekotāju neizdarības, kas noved pie ceļu satiksmes negadījumiem," norāda LIDA vadītājs.
Saskaņā ar LIDA sniegto informāciju, transportlīdzekļu aprīkošana ar videoreģistratoriem varētu izmaksāt no 0, 02 % līdz 0,5 % no transportlīdzekļa vērtības.
"Delfi" jau vēstījis, ka pērnā gada 16. decembrī darbu pārtrauca fotoradari, kurus uz autoceļiem bija izvietojis privātais komersants "V-Traffic" (iepriekš "Vitronic Baltica"). Valsts policijas amatpersonas vairākkārt paudušas, ka pēc fotoradaru darbības pārtraukšanas ir palielinājies kā ātrums uz Latvijas ceļiem, tā arīdzan ātras braukšanas dēļ notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits.