IMG_7051
Tāpat kā iepriekšējos gadu desmitos, arī šogad Aglonā pulcējas daudzi simti cilvēku no dažādām Latvijas un pasaules vietām, lai trešdienas vakarā vienotos kopīgā Tautas krustaceļa lūgšanā un nākamajā dienā svinētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Svētceļojums un piedalīšanās krustaceļā ļauj cilvēkam sastapt pašam sevi, kļūt cilvēcīgākam, aizdomāties par savu valsti un ieraudzīt cilvēkus sev līdzās, portālam “Delfi” atzīst medicīnas un teoloģijas zinātņu doktors, Lugano Teoloģijas fakultātes profesors priesteris Andris Marija Jerumanis.

Jerumanis norāda, ka ir nepieciešams uzdot jautājumu, ko svētceļojums nozīmē mūsu garīgajā dzīvē. Cilvēki tajā dodas, meklējot ko vairāk, jo, lai gan visi dzīvojam patērētāju sabiedrībā, mēs "nedzīvojam no maizes vien", bet esam arī garīgas būtnes un mums ir svarīgas garīgās vērtības.

Došanās svētceļojumā ļauj atcerēties, ka viss ir pārejošs, kā arī aizdomāties par savu valsti, jo valsts, kurā pazūd garīgās vērtības, pazūd pati. Tie, kuri uz Aglonu dodas kājām, ir pārsvarā mūsu laikmeta cilvēki, jaunieši, kuri meklē ko vairāk, nekā sabiedrība viņiem var dot. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!