Agris Samcovs
Šodien pulksten 9.13 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Driksas upē, pamanīts aptuveni 100 metrus garš un 30 metrus plats spilgti zaļš plankums bez īpašas smaržas. Glābēji ar laivu apsekoja upi un konstatēja, ka plankuma mala atrodas apmēram 20 metru attālumā no krasta.

Pie Driksas tilta, pretī Lielajai ielai, VUGD darbinieki uzstādīja norobežojošās bonas 60 metru garumā un par notikušo paziņoja VVD.

Vēlāk Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere informēja, ka Driksas upē, pamanītais aptuveni 3000 kvadrātmetru lielais spilgti zaļais plankums ir videi nekaitīgs.

Atsaucoties uz Valsts vides dienesta (VVD) speciālistu noskaidroto, viņa pastāstīja, ka zaļais ūdens upē nonācis no pilsētas siltumtīkliem, kur tas speciāli ticis iekrāsots, lai varētu veikt sistēmu pārbaudi. Izmantotā krāsviela esot videi nekaitīga.

Šodien Driksas upē, Jelgavā, ieplūdusī zaļā krāsa ir pārtikas krāsviela, kas nav kaitīga videi un kas tur nonākusi siltumapgādes uzņēmuma SIA "Fortum Jelgava" darbību rezultātā, informēja Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Viņš pastāstīja, ka speciālisti konstatēja, ka krāsviela ir tā pati, ko visi lietojam uzturā, un tā nav bīstama. Diennakts laikā tā izšķīdīšot, un putniem un zivīm tā nekaitējot, tāpēc nav jāsavāc. Tomēr VVD noskaidros, kāpēc "Fortum Jelgava" nebrīdināja sabiedrību par šīs krāsvielas iespējamo nonākšanu upē.

VVD informē, ka arī cilvēki upē var mierīgi turpināt peldēties vai makšķerēt. Konstatējot krāsvielas veidu, VUGD darbinieki novāca arī norobežojošās bonas.

Informācija no SIA “Fortum Jelgava”

4. septembrī “Fortum” veica plānotos darbus Lielās ielas rajonā. Darbu veikšanai bija nepieciešams iztukšot siltumtrasē esošo iekrāsoto ūdeni pilsētas lietusūdens kanalizācijas sistēmā. Pēc laika iekrāsotā ūdens klātbūtne tika konstatēta Driksā.

No šā gada 3. jūnija “Fortum” Jelgavā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja, jeb tehniskā ūdens, iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu, kas piedod tehniskajam ūdenim zaļganu fluorescentu nokrāsu. Tā ir nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā ir pārtikas krāsviela, kas saskaņā ar ES direktīvām nav kaitīga iedzīvotāju veselībai.

Ņemot vērā izveidojušies situāciju, turpmāk pirms šādu darbu veikšanas informēsim Jelgavas Pašvaldības operatīvās informācijas centru, portālam "Delfi" ziņo SIA “Fortum Jelgava”.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!