Puse pasaules darba ņēmēju strādā attālināti, liecina pētījums
Foto: stock.xchng
Biroja darbavietai piesaistīti speciālisti drīz vien būs mazākumā, jo 48% nodarbināto pasaulē jau tagad strādā attālināti vismaz pusi darba nedēļas. Latvijā vairāk nekā puse kompāniju vadītāju jeb 55% strādā attālināti vismaz pusi nedēļas, atklāj darbavietu risinājumu nodrošinātāja "Regus" "Globālais ekonomikas pētījums 2013" ("The 2013 "Regus" Global Economic Indicator").

Daži kompāniju vadītāji ir izrādījuši satraukumu par personāla motivēšanu un biroju darba vadīšanu no attāluma. Tomēr "Regus" pētījumā 55% Latvijas respondentu (55% arī globāli) apgalvo, ka attālināta darbinieku vadība ir efektīva un pieļaujama un ka daudzi uzņēmumi ievieš papildus pasākumus attālināta personāla veiksmīgai pārvaldīšanai.

"Elastīgi darba apstākļi būs izdevīgi visām iesaistītajām pusēm, ja vien vadības komanda uzņemsies vadības lomu. Uzrunātie uzņēmēji stāsta, ka attālinātā darba vadībā uzticībai un brīvībai ir izšķiroša nozīme. Ja tas tiek īstenots, ieguvumi kompānijai ir acīmredzami - augstāka produktivitāte, mazāka personāla mainība un zemākas ekspluatācijas izmaksas," norāda "Regus" izpilddirektors Marks Diksons.

"Regus" aptaujā atklājās, ka 42% Latvijas uzņēmumu (ap 37% globāli) izmanto īpašas efektivitātes pārraudzības ziņošanas sistēmas, savukārt 55% vadītāju, kuri strādā attālināti, izmanto videozvanus, lai sazinātos ar savu komandu (pasaulē – 43%).

Elastīgi darba apstākļi var būt īpaši vērtīgi gados jauniem darbiniekiem, 45% respondentu Latvijā uzskata, ka gados jaunie darbinieki, veicot tāldarbu, kļūst atbildīgāki. Turklāt pastāv uzskats, ka elastīgi darba apstākļi rada jauna veida sadarbību starp vidējā līmeņa vadītājiem un viņu komandu biedriem. Savukārt 55% respondentu uzskata, ka attālinātā vadība palīdz saglabāt profesionālākas attiecības.

Galvenie pētījuma secinājumi Latvijā atklāj, ka 55% respondentu apgalvo, ka attālināta personāla vadība ir reāls uzdevums ar nosacījumu, ka vadītāji iziet īpašu apmācību, 52% respondentu uzskata, ka ļoti svarīga ir spēja uzticēties, 42% uzņēmumu izmanto ziņošanas sistēmas, lai pārraudzītu mobilo darbinieku efektivitāti, 55% respondentu izmanto videokonferences saziņai starp vadītājiem un darbiniekiem, 55% respondentu uzskata, ka attālināta vadība palīdz uzturēt profesionālākas darba attiecības.

"Regus" pētījumā aptaujāti vairāk nekā 26 000 uzņēmumu vadītāji 90 valstīs.

"Regus" ir pasaulē lielākais elastīgu darba vietu risinājumu nodrošinātājs, kuru produktu un pakalpojumu klāstā ietilpst, sākot no pilnībā aprīkotiem birojiem, profesionālām apspriežu telpām un biznesa atpūtas telpām un beidzot ar pasaulē lielāko videokonferenču studiju tīklu. "Regus" ļauj cilvēkiem strādāt tā, kā viņi vēlas, neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas mājās, komandējumā vai birojā.

Vairāk nekā 1,3 miljoni klientu ik dienas izmanto "Regus" telpas, kas pieejamas vairāk nekā 1500 dažādās vietās 600 pilsētās un 100 valstīs, ļaujot privātpersonām un uzņēmumiem strādāt kur, kā un kad tie vēlas. "Regus" tika dibināts 1989.gadā Briselē, Beļģijā. Tā galvenā mītne atrodas Luksemburgā, un tas ir iekļauts Londonas Fondu biržas sarakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!