Atklājot rekonstruēto skvēru, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka šī vieta jau gadiem ir bijusi viena no dzīvākajiem pilsētas punktiem, kuru ikdienā šķērso simtiem liepājnieku un pilsētas viesu. "Visus šos gadus laukums ir bijis bez nosaukuma un katrs to saucis citādāk. Šodien skvērs ir pilnībā rekonstruēts un būtu pelnījis skanīgu vārdu, tādēļ aicinu ikvienu iedzīvotāju likt kopā ideju pie idejas un kopīgi izdomāt, kādu vārdu šim atjaunotajam laukumam dot," pasākumā sacīja Uldis Sesks.
Jau skvēra atklāšanas svinīgajā pasākumā iedzīvotāji varēja aizpildīt aptaujas anketas par piemērotāku nosaukumu skvēram. Kopā tika aizpildītas 42 anketas, kurās piedāvāti tādi nosaukumi kā Kurzemes, Berči, Universitātes vai Studentu skvērs, kā arī Septiņi vēji, Džeza minūte u.c.
Liepājniekiun pilsētas viesi tiek aicināti iesniegt savus priekšlikumus rekonstruētā skvēra Lielajā ielā 16 un 18 nosaukumam no 3. līdz 31. oktobrim.
Visas idejas tiks apkopotas un tās izvērtēs ekspertu komisija, kurā piedalīsies gan domes Kultūras komisijas locekļi, gan arhitekti, gan arī Būvvaldes un pilsētplānošanas speciālisti.
Skvēra labiekārtojums veidots ar tādu aprēķinu, lai te varētu brīvi pulcēties lielākas ļaužu grupas pilsētas svētku vai citu pasākumu laikā. Centrālajā daļā paredzēta vieta vides objektam/skulpturālam veidojumam, ja tādu vēlēsies pilsētnieki.
Skvērā izveidots jauns celiņu tīkls, kas nodrošinās cilvēkiem ērtu piekļūšanu jebkurai tā daļai, nepieciešamības gadījumā ļaujot šķērsot teritorijas pa taisnāko ceļu; ir nomainīts gājēju celiņu betona plākšņu segums, nodrošināta vides pieejamība, izbūvēts jauns apgaismojums, kā arī uzstādītas videonovērošanas kameras.
Teritorijā izvietoti jauni soliņi, atkritumu urnas, reklāmas stends, informācijas stends un velostatīvi. Pie informācijas stenda vēl paredzēts uzstādīt mretālā veidotu taktilo karti ar informāciju par pilsētas centrā esošajiem objektiem.
Skvērā rekonstrukcijas laikā tika izņemti deviņi bojāti, bīstami vai veci koki. Pirms tam veikta stādījumu dendroloģiskā izvērtēšana un sabiedriskā apspriešana. Ir atjaunoti un papildināti esošie krūmu un koku stādījumi, kā arī veidoti jauni stādījumi, kā arī iesēts zāliens.
Radīta arī atbilstīga vide cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām un redzes traucējumiem. Savukārt, lai radītu aktīvas atpūtas iespējas bērniem, izveidots bērnu rotaļu laukums.
Teritorijā veikta arī ūdensvada un sadzīves kanalizācijas izbūve.
Skvēra teritorija nosacīti veidota četrās zonās. Pirmajā zonā, kas vērsta pret Rožu laukumu un piekļaujas Lielajai un Graudu ielai, saglabāti lielie koki, izveidots zāliens, iestādīti daudzgadīgās ziemcietes vai klājeniskie augi starp betona plāksnēm, kā arī izveidota dobe vasaras un rudens puķu stādījumiem.
Otra zona ir tā, kas robežojas ar tramvaja pieturu. Arī te ir saglabāti lielie koki, te paredzētas pavasara puķes, kas uzzied, pirms salapojuši koki; vasarā šeit tiks uzturēts tikai pļaujamais zāliens.
Skvēra rietumu pusē, kas attālināta no ielām, domāta bērnu, viņu vecāku vai vecvecāku atpūtai. Šeit izvietotas atsevišķas rotaļu ierīces. Šajā, trešajā zonā, iestādīti jauni mazie koki, piemēram, māka ievas, zeltalietus un dekoratīvie krūmi, kas izceļas ar košu ziedēšanu. Šajā malā skvērs norobežots ar mūra sētu no kaimiņu zemesgabala. Lai klusā zona būtu tīkamāka, mūris aizsegts ar dekoratīvu koka nožogojumu, ko paredzēts papildināt ar vīteņaugiem, kas ir pieticīgi augšanas apstākļu ziņā, dekoratīvi rudens periodā, bet ziemā saglabā krāsainu ogu ķekarus.
Skvēra ceturtajā jeb saimnieciskajā zonā izveidota lapene, kur apsaimniekošanas vajadzībām novietot dārza inventāru, atkritumu konteinerus; blakus izveidots apgriešanās laukums apsaimniekotāju tehnikai. Šai zonai piekļaujas publiskā tualete; šeit vēl tiks uzstādīts un atvērts jauns preses kiosks.
Lielās ielas skvēra labiekārtošanas un rekonstrukcijas darbi tika sākti 2013. gada 14. maijā.
Skvēra kopējā platība, kurā veikti darbi, ir 5162 kvadrātmetri, no tiem ietves izbūvētas 2584 kvadrātmetru platībā, bet zālājs – 2578 kvadrātmetru platībā.
Laukumā 2395 kvadrātmetros ieklāts betona bruģa segums; 983 kvadrātmetru platībā – betona plāksnes.