Jūrmalas iedzīvotāja Skaidrīte Maculēviča 30 latu parāda dēļ gandrīz palikusi bez mājokļa, jo tiesu izpildītājs Uldis Zeps ķēries pie viņa dzīvokļa izsoles. Citā gadījumā viņš pie izsoles ķeries 76 santīmu parāda dēļ. Cilvēkiem gan izdevies savus dzīvokļus atkarot, bet izpildītājs par to tika sodīts – ar piezīmi, svētdien ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".
Sievietei bija piemērots 30 latu administratīvais sods, bet viņa bija bezdarbniece, tāpēc sodu nomaksāt nespēja. Viņa gan arī nereaģēja uz tiesu izpildītāja brīdinājumiem un atzīst, ka tā bija viņas vaina. Taču viņa apņēmās samaksāt 30 latus, lai "neķeras klāt pie dzīvokļa", taču viņa jau nokavēja.
Lēmums pārdot viņas dzīvokli izsolē vēl pat nav bijis izsludināts, kad pie durvīm jau klauvējuši potenciālie pircēji, kuri par gaidāmo izsoli varējuši uzzināt vienīgi no paša tiesu izpildītāja. Tikai pēc cīņām vairākās tiesu instancēs, Skaidrītei izdevās savu dzīvokli paturēt.
Tiesa, izvērtējot šo gadījumu, atzinusi, ka tiesu izpildītājs Zeps pat nav apskatījis parādniecei piederošo kustamo mantu, un tā vietā, cenšoties pārdot viņas dzīvokli, ir nesamērīgi aizskāris parādnieces tiesības.
Šī paša tiesu izpildītāja kontā ir vēl arī citi gadījumi. Piemēram, kāda Jūrmalas dzīvokļa saimnieka parāds bija tikai 76 santīmi. Arī šajā gadījumā tiesu izpildītājs Zeps nemaz nepārliecinājās, vai parādniekam pieder kāda cita kustama manta, bet uzreiz ķērās pie dzīvokļa izsolīšanas. Arī te tiesa konstatēja: "Zvērināts tiesu izpildītājs Uldis Zeps, vēršot piedziņu uz nekustamo īpašumu, nav rīkojies pēc labas ticības un ar likumu piešķirtās tiesības izmantojis ļaunprātīgi".
Bet kādā Rīgas Kalnciema ielas ēkā pēc īpašnieku maiņas tiesu izpildītājs Zeps nelikumīgi izlika no dzīvokļa kādas īrnieces mantas. Par to izpildītājs saņēma piezīmi.
Tiesu izpildītājs Zeps raidījumam "Nekā Personīga" atrakstīja e-pastu, kurā savu rīcību pamato ar likuma normu, kur teikts, ka ,zvērināts tiesu izpildītājs pēc savas iniciatīvas veic visus likumā noteiktos pasākumus un izmanto visus likumā paredzētos līdzekļus un metodes, lai ātri un kvalitatīvi pildītu tiesas un citu institūciju nolēmumus, kā arī veiktu citas sava amata darbības".
Saeimas Juridiskajā komisijā ir sašutums, ka tikai pēc tam, kad tiesu izpildītāja Zepa upuru sūdzības bija aizskanējušas līdz Saeimai, deputātiem bija jāgaida vēl 4 mēneši, lai disciplinārlietu komisija izskatītu tiesu izpildītāja vainu, atzītu, ka vienam pārkāpumam jau iestājies noilgums, otrā vēl turpinās tiesvedība, bet par pārējo sods ir tikai piezīme.