Jaunie Latvijas krievi. Maskava – Ķīna – Maskava – Rīga

Pazīstamais Krievijas altists Maksims Novikovs pirms pārcelšanās uz Latviju deviņus gadus nodzīvoja Ķīnā. Kāda ir sajūta pēc Maskavas un Ķīnas - dzīvot Rīgā?  Kāpēc Latvija diez vai kļūs par pastāvīgu Novikova dzīvesvietu? Portāls „Delfi” turpina publikāciju sēriju par „jaunajiem krieviem” ar stāstu par to, kā Latvijā iejutās Krievijas inteliģenti.

Starp Krievijas pilsoņiem, kuri izvēlējušies Latviju ja ne par pirmo, tad vismaz par otro dzīvesvietu, ir daudz radošo profesiju pārstāvju. Aktieris Sergejs Svetlakovs, kurš uzcēla māju, apprecējās un kuram piedzima dēls Latvijā, pārcēlās uz šejieni, jo tā ir „ideāla vieta, kurā saiet kopā visas vērtības, kur un kā dzīvot", bet Maskavā „līdz visam normālajam ir tālu jābrauc". Netālu Mellužos divas mājas nopirka Mihails Jefremovs, kurš Latvijā gan ir rets viesis, taču viņa bērni ar vecmammu šeit dzīvo gandrīz pastāvīgi. Lielākajai daļai aktieru un režisoru Jūrmalas nekustamais īpašums drīzāk ir „Piemaskavas vasaras māja", jo darbs Maskavā prasa atrasties tur itin bieži. 

Jurija Bašmeta skolnieks, pazīstamais Krievijas altists Maksims Novikovs Latvijā iesakņojies pamatīgāk. Šodien viņa mājas ir Rīgā, kas kļuvusi par atskaites punktu visām viņa viesizrādēm gan Rietumos, gan Austrumos. Un arī pati Latvijas galvaspilsēta kļuvusi par gana patīkamu vietu, kur uzstāties. „Šeit pietiekami daudz kulturālu un inteliģentu cilvēku, kuri jau kopš bērnības bez īpašas piespiešanas mīl mūziku un apmeklē koncertus," uzskata Novikovs. „Viņi nav jāaicina ar plakātiem vai jāievilina ar televizorā redzētām sejām."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!