Galvaspilsētas valdošā koalīcija apliecina savu uzticību Ušakovam
Foto: F64
Rīgas domē koalīciju veidojošo partiju "Saskaņas centrs" un "Gods kalpot Rīgai" 35 deputāti, kas šodien piedalījās Rīgas domes sēdē, pauda nedalītu uzticību Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC).

Ušakovs balsojumā par uzticības izteikšanu pats sev atturējās. Pārējie 35 deputāti savu vienbalsīgo atbalstu Ušakovam sveica ar aplausiem.

Opozīcijas deputāti šajā sēdē nebija ieradušies, norādot, ka nevēlas piedalīties farsā, kurā vicemērs Andris Ameriks (GKR) sola uzticību Ušakovam, Ušakovs - Amerikam, bet viņu sekotāju "balsošanas mašīna" nedomājot spiež balsošanas pogas. Arī šoreiz pirms balsojuma frakciju vadītāji ar augšup pavērstiem īkšķiem atgādināja vēlamo balsojumu.

Ušakovs šodien paša sasauktajā sēdē par uzticības izteikšanu sev no domes sēdes tribīnes kritizēja valdību, kura sākusi pārdalīt amatus, vēl pirms apglabāti Zolitūdes traģēdijas upuri.

"Politiskais tirgus un situācija, kas ir riebīga, nevar netraucēt Rīgas domei normāli funkcionēt. Mums priekšā ir daudz svarīgu darbu un uzdevumu, lai panāktu, ka Zolitūdes traģēdija nekad neatkārtojas Rīgā. Redzot politisko situāciju valstī, lai Rīgas dome varētu kā vienota komanda strādāt un pildīt solījumus, kas rīdziniekiem doti pirms pusgada, vēršos pie jums pēc atbalsta un aicinu izteikt uzticību sev kā Rīgas domes priekšsēdētājam," sacīja Ušakovs.

Ameriks pauda pārliecību, ka politiskā atbildība nenozīmē atkāpšanos no amata, lai ar problēmām tiek galā citi. Pēc Amerika domām, politiskā atbildība nozīmē nodrošināt, lai traģēdija pilnā apmērā tiktu izmeklēta, no pašvaldības puses tiktu nodrošināta pilna informācija, kas un kāpēc noticis, un rīdzinieki un visa sabiedrība saņemtu skaidru atbildi, kurš un kāpēc vainojams Zolitūdes traģēdijā.

Vicemērs arī veltīja kritiku opozīcijas domniekiem, kuri uz sēdi nebija ieradušies, paužot nostāju, ka tukšie krēsli liecina, ka šie domnieki situāciju vairāk izmanto politikas veidošanai un nav gatavi debatēt. Savukārt deputāts Dainis Turlais (GKR) paziņoja, ka, "izņemot tukšu skaņu, no tās puses neko neesam dzirdējuši". Viņš arī pauda viedokli, ka valdošās partijas valstī "dara visu, lai rīdziniekiem atņemtu budžetu, lai pašvaldības rīcībspēja būtu pēc iespējas mazāka".

Vairāki Ušakova kolēģi, koalīcijas deputāti, sēdē no tribīnes pārējiem domubiedriem stāstīja par Rīgas mēra labajiem darbiem. Deputāte Anna Vladova, kura ir Rīgas 80.vidusskolas direktore, uzskaitīja domes labos darbus, remontējot skolas, piešķirot atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, un aicināja atbalstīt Ušakova turpmāku darbošanos Rīgas mēra amatā.

Baiba Rozentāle (SC) savukārt pauda gandarījumu par to, ka "mēs patiešām esam komanda". Viņa uzsvēra, ka Zolitūdes traģēdija nevienu psihiski veselu cilvēku nav atstājusi vienaldzīgu. Viņa vērsusies pie psihologiem pēc padoma, kā rīkoties, un saņēmusi atbildi, ka risinājums ir vienīgi apzināta, atbildīga rīcība. Rozentāle stāstīja, ka Ušakovs socioloģiskajās aptaujās pārliecinoši atzīts par labāko Rīgas mēru, kura darbu pozitīvi vērtē 81% rīdzinieku. Viņa arī Ušakovam veltīja tādu apzīmējumu kā "21.gadsimta līderis".

Līdzīgu viedokli pauda arī Andris Bērziņš (GKR) - Rīgas dome kā saliedēta komanda strādājot izlēmīgi, atbildīgi un operatīvi.

Tribīnē kāpa arī Mihails Kameņeckis (SC), lai atgādinātu par piketu, kuru organizēja par kukuļošanu notiesātais Jānis Mārtiņš Skuja, kopā ar kuru plecu pie pleca piketēja "Vienotības" deputāti. "Kurā normālā valstī ir iespējama situācija, ka cilvēks, kurš notiesāts par kukuļdošanu, ir kopā politiskā cīņā ar iekšlietu ministru?" izteicās Kameņeckis un izmantoja iespēju kritizēt valdību, paužot viedokli, ka premjerministru Valdi Dombrovski (V) no amata piespiedis atkāpties Valsts prezidents Andris Bērziņš, līdz ar to šim solim nav saistības ar atbildības uzņemšanos.

Faļkovs mudināja domāt, kā mainīt, sakārtot sistēmu, lai līdzīga situācija kā Zolitūdē vairs netiktu pieļauta, kā arī norādīja, ka Rīgas dome pirmā pieņēmusi lēmumu atbalstīt cietušos, tāpēc viņš aicināja atbalstīt Ušakovu arī turpmāk.

Arodbiedrības LABA priekšsēdētājs Raimonds Gailis (GKR) šovakar norādīja, ka uzstājas vairāku tūkstošu strādājošo rīdzinieku vārdā, kuri pauž atbalstu Ušakovam šajā grūtajā brīdī. "Pēdējās dienās vairākkārt esmu dzirdējis, lai nododu, lai mērs nekādā gadījumā nepadodas provokācijām, turpina strādāt un īstenot atbildīgo politiku, ko jūt visi, sākot no strādājoša pensionāra līdz sētniekam un autobusa vadītājam," sacīja deputāts.

Tribīni izmantoja arī Ausma Cimdiņa (GKR), norādot, ka viņu aizvainojusi būvvaldes vadītāja Ingusa Vircava kompetences apšaubīšana. Viņa uzskata, ka Ušakova atkāpšanās nebūtu ne loģiska, ne pamatota, jo neesot apšaubāms Rīgas mēra godaprāts un kompetence. "Ušakovam piestāvētu turpināt darbu, un tas arī būtu rīdzinieku interesēs," pauda Cimdiņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!