Pašā Ogres centrā, Mednieku ielā 7, pirmdienas vakarā vētra uz dzīvojamās mājas jumta uzgāzusi simtgadīgu egli.

Ogrēnietis Gunārs, kura mājas jumtu sagāzusī egle apskādējusi, gāzdamās no kaimiņu īpašuma, stāsta: "Tas jau būtu tikai nieks, jo visi ir dzīvi un veseli, un gan jau pārdzīvosim tā radītās sekas, bet vētrā ir sašķiebts arī otrs koks - simtgadīgs bērzs ar puves pazīmēm pie zemes, bet Ogres domes atbildīgās personas nevar nedēļas laikā operatīvi rīkoties, lai novērstu apdraudējumus cilvēku dzīvībai.

Tā vien izskatās, kamēr nebūs cilvēku upuru, Ogres domei galva nesāpēs. Es pats arī nedrīkstu kaimiņa īpašumā nozāģēt šo simtgadīgo bērzu, kas man nākamajā vētrā neizbēgami draud iegāzties tieši gultā.

Blakus zemesgabala īpašnieks dzīvo ārzemēs, arī viņš tagad neko operatīvi nedarīs. Līdz ar to rodas jautājums, kāds man kā Ogres iedzīvotājam labums no n-tajiem Ogres domes speciālistiem, kuri var tikai pateikt, ka viņi koku nezāģēs? Vai tiešām tikai cilvēku upuri liek sākt atbildīgajām iestādēm operatīvi rīkoties? Un uz ko skatās visi domes speciālisti, kuri neredz, ka pašā pilsētas centrā ir veci koki ar sapuvušu vidu, bet, kad jāsaņem atļauja šādu koku nociršanai, tad atradīs simts iemeslus aizliegt?" jautā satrauktais iedzīvotājs.

Pašvaldība jau esot sazinājusies ar Mednieku ielas 9 zemesgabala īpašnieka pilnvaroto personu un tiklīdz būs saņemta rakstiska piekrišana, izdos atļauju bērzu nocirst.

Nogāzto egli Mednieku ielas 7 nama īpašnieks varot sazāģēt kaut tūlīt, bet tas jāorganizē pašam un pašvaldība to finansiāli neatbalstīs. Cietušais gan var vērsties pašvaldībā ar lūgumu piešķirt vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā, ja krītošais koks ir nodarījis postījumu. Bet, vai "draudīgais" bērzs atbilst kategorijai "ārkārtas situācija", pagaidām nav skaidrs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!