Foto: Ogrenet

Ogres novada Ķeipenes pagastā ir kāds 20. gadsimtā celts rūpniecības ēku komplekss, kas nu ir pilnībā pamests un atstāts likteņa, kā arī 'laika zoba' varā. Šī problēma ķeipeniešus satrauc.

Ķeipenes iedzīvotāji portālam "Ogrenet" lūguši noskaidrot, ko plānots iesākt ar vairākām tikpat kā sabrukušajām ēkām: bijušais Ķeipenes patērētāju biedrības kantoris, veikals Nr.7, garāžas, noliktavas un vecais Ķeipenes graudu kaltes komplekss.

"Ķeipenes pagasta centrā ir būves, ko vairs nevar nosaukt citādāk kā vien par graustiem. Tās apdraud iedzīvotāju drošību un var izraisīt nelaimi, pēkšņi sagrūstot cilvēkiem tieši uz galvas," portālam teicis kāds ķeipenietis.

"Ne Ķeipenes pagasta pārvalde, ne Madlienas administratīvā komisija, ne pašvaldības, ne Valsts policija un ne arī Ogres novada domes graustu komisija cienījamās Valdas Gailes vadībā neko nedara, nekas nemainās jau vairāku gadu garumā," noraizējies ir ķeipenietis.

Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis skaidrojis, ka šo ēku īpašniece gājusi bojā autoavārijā. "Tagad ir četri mantinieki, kuri ir mantojumu gan ir pieņēmuši, bet tā apliecību no notāra joprojām nav izņēmuši," teicis Sirsonis.

Šis ir galvenais iemesls, kāpēc grūstošais komplekss atstāts novārtā. Turklāt īpašums apķīlāts par vairākiem desmitiem tūkstošu latu. Acīmredzot mantinieki vilcinās izņemt mantojuma apliecību, baidoties no parādu piedzinējiem.

Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs bilst, ka darījis visu iespējamo. "Būvvalde šeit ir bijusi, ēkas ir apsekotas, Ogres novada pašvaldības Avārijas stāvoklī un pamestu būvju apzināšanas komisija ir izsūtījusi īpašniekiem aicinājumus sakārtot teritoriju. Paši esam veikuši arī talkas."

Kantoris (trīs procenti no īpašuma pieder VAS "Latvijas Pasts") esot vēl glābjams. "Tur, kur bija pasts, bija dzīvokļi, ko treknajos gados atpirka no iemītniekiem, pretī dodot dzīvvesvietu. Citur iekšā netiekam, vienīgi veikala ēkai viena no sienām brūk kopā. Jumta turas, bet brūk tukšie laukumi sienā."

Ogres novada pašvaldība it kā varētu rīkoties, taču tam nepieciešami līdzekļi. Ieguldīto no valsts atgūt, visticamāk, būs sarežģīti vai pat neiespējami. "Vispirms ir vajadzīgs domes lēmums, lai varētu kaut ko sākt darīt un līdzekļus ieguldīt līdzekļus. Citādi, ieguldīsim naudu privātīpašumā, kamēr paši īpašnieki nedara neko," atzīst Sirsonis.

Pašlaik Ķeipenē norit darbs arī pie citiem graustiem. Daži no šiem īpašumiem piederot bankai, kas apzināti iepriekšējos gados un brīdinājums īpašniekiem nosūtīts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!