Februāra sākumā presē vērsās abu namu mājas vecākās Inguna Lāce un Jana Zvirbule, norādot, ka pēkšņi uznākušajā ziemā Inčukalna daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem jādzīvo aukstumā un pašiem jāmeklē papildu iespējas, kā dzīvokļos sajust un noturēt kaut nedaudz siltuma. Galvenais iemesls – līgumu nenoslēgšana ar pakalpojumu sniedzēju SIA "Vangažu namsaimnieks".
Paziņojumā atgādināta Ministru kabineta noteikumu norma: ja līgums nav noslēgts, siltumenerģiju lietot aizliegts. Uzņēmums brīdinājis – ja nenoslēgs līgumu, tiks izskatīts jautājums par siltumenerģijas piegādes pārtraukšanu.
Tikai pēc iedzīvotāju celtās lielās trauksmes Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko lūdza Komunālo jautājumu komitejai pieaicināt tās izpilddirektoru un kopā ar SIA "Vangažu namsaimnieks" valdes priekšsēdētāju Maksimu Griščenko meklēt risinājumu.
7. februāra vakarā gan izpilddirektors jau devies mājup, norādot, ka problēmu varētu risināt nākamajā darba nedēļā, savukārt Inčukalna mērs aizrādīja, ka šādā krīzes situācijā nedrīkst pamest iedzīvotājus, risinājums jāmeklē uzreiz.
"Jāstrādā ir 24 stundas diennaktī gan man, gan jums visiem," sacīja A. Nalivaiko. Minētajā datumā, vēlā vakarā, uz Meža ielas katlu māju izsaukts inženieris, apkures sistēmas operatori, "Vangažu namsaimnieka" vadība un citas atbildīgās personas, lai beidzot iedzīvotājiem mājokļos atjaunotu normālu siltumpadevi un gaisa temperatūru, kas arī, vispirms veicot eksperimentu, esot izdevies.
Viss gan nav sanācis, kā plānots, un vēl nepilnu nedēļu nācies kurināt, piesaistot papildspēkus un neplānotas izmaksas, lai situāciju normalizētu.
Par notikušo ierosināts izteikt rājienu O. Kalniņam, ko domes sēdē atbalstīja deviņi no sanākušajiem deputātiem, trīs atturējās.
19. februāra domes sēdes ieraksts, kurā notika deputātu diskusija par to, vai izpilddirektoram izteikt rājienu un kā to juridiski pareizāk izdarīt, turklāt sēdes beigās arī izskanēja viedoklis, ka šis vairāk bijis politizēts jautājums.