shutterstock_110412164
Foto: Shutterstock
Tikai ar parunāšanu vien un ieteikumu atmest augu maisījumu, jeb "spaisu" pīpēšanu nevienu no tā atturēt nevarēs, īpaši, ja cilvēks šīs vielas lieto jau ilgstoši un jau ir kļuvis atkarīgs – tieksme pēc apreibināšanās var būt pārāk liela, tāpēc vienīgais ieteikums ir - doties pie speciālista, uzskata mediķi. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti pauž pārliecību – ja vecāki laikus pamanīs izmaiņas viņu nepilngadīgā bērna uzvedībā, tad īstajā brīdī notikusi saruna var jaunieti atturēt no šo vielu pamēģināšanas.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā norāda, ka apreibināšanās ar augu maisījumiem ir aktuāla visās vecuma grupās un tā nav vienīgi jauniešu problēma - parasti mediķu palīdzība dienā nepieciešama vidēji pieciem līdz desmit un vairāk no augu maisījumiem apreibušiem cilvēkiem. Turklāt nepaiet ne diena, kad viņu uzmanības lokā nenonāktu kāds apreibinājies jaunietis.

Speciālisti, kas strādā tieši ar jauniešiem, praksē pārliecinājušies, ka viņi bieži mēdz ignorēt pat labus ieteikumus, ko sniedz vecāki, medijos vēstīto par "spaisu" radīto postu uzskata vienīgi par "vecāku biedēšanu", savukārt tad, ja augu maisījumu lietošanu kritizēs vienaudzis, vai kāds no skolotājiem, kas tīnim būs autoritāte, šis ieteikums, visticamāk, tiks ņemts vērā un viņš pie "spaisa" pīpēšanas neķersies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!