Ministrs sacīja, ka, ņemot vērā notikumus Ukrainā, atbildīgajām institūcijām, pasākuma rīkotājiem sevišķi jārūpējas par to, lai pasākuma laikā nenotiktu provokācijas, piemēram, netiktu pausts atbalsts Krimas aneksijai un idejai par PSRS atjaunošanu.
"9.maija, līdzīgi kā 16.marta pasākumus, valsts amatpersonām nevajadzētu apmeklēt, lai godinātu un pieminētu nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upurus, aicinu to darīt, 8.maijā, kā citviet Eiropā," teica Rinkēvičs un pauda cerību, ka cilvēkiem arvien vairāk 9.maijs asociēsies ar Eiropas dienu.
Vienlaikus ministrs sacīja, ka Uzvaras dienas svinības un 16.marta pasākumus nevajadzētu aizliegt, jo katrā demokrātiskā valstī iedzīvotājiem ir tiesības uz pulcēšanās brīvību. Viņaprāt, citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis Uzvaras dienas svinības Latvijā uztver neitrāli. "Katrā valstī notiek dažāda veida pasākumi," viņš norāda.
Daļā sabiedrības Uzvaras piemineklis un 9.maija svinības raisa dalītas jūtas. Rīgā līdz šim pieteikti divi 9.maija pasākumi, lai atzīmētu Otrā pasaules kara beigas. Vērienīgāko - "Fašisma sagrāves svinēšanas pasākumu" - organizē biedrība " 9.maijs.lv" un tas notiks Uzvaras parkā. Paredzēts, ka pasākums sāksies jau 8.maijā un turpināsies 9.maijā. Abas dienas tas ilgs no plkst.9 līdz 23.
Organizatori norādījuši, ka pasākumā piedalīsies ap 10 000 cilvēku.
Latvijā oficiāli Otrā pasaules kara upuru un nacisma sagrāves dienu atzīmē 8.maijā.