Ulbrokas bibliotēka, īstenojot fotoakciju "Senās mājvietas Stopiņu novadā", apzinājusi visas Stopiņu novada viensētas, kas celtas līdz 1940.gadam. Tās glabā laikmeta liecības – latviskajai videi raksturīgās dzīvojamās un saimniecības ēkas, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, saimnieku atmiņu stāsti.
Projekta "Senās mājvietas Stopiņu novadā" vadītāja, Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane stāsta: "Sākot šo darbu, mēs nedomājām, ka pašā Rīgas pievārtē esošajos ciematos tik plašā klāstā ir sastopama senā koka arhitektūra. Mēs apzinājām 16 viensētas Dreiliņos, Ulbrokā, Vālodzēs, Dzidriņās, Sauriešos un Līčos, un varu teikt, ka Stopiņu novadā ir vēl vismaz desmit.
Tiekoties ar māju saimniekiem, kuri piekrita mūs uzņemt, apskatījām dzīvojamās un saimniecības ēkas, priekšmetus, ko lietoja šajās saimniecībās, senas fotogrāfijas un klausījāmies atmiņu stāstus.
Uzzinājām, ka atšķirīga ir bijusi zemes dalīšana vai pirkšana no Ulbrokas muižas barona fon Mengdema, kurš muižas īpašumu pārvaldīja līdz 1920. gada agrārajai reformai. Vienam zeme tikusi dāvināta, citam tā bijusi jāizpērk.