Foto: DELFI
Pēc pagājušajās nedēļas policijas paziņojuma par fotoradaru izvietošanu, autovadītāji kļuvuši disciplinētāki, likumsargu novērojumus intervijā LTV komentējis Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Krapsis, publiski nenosaucot konkrētu statistiku, norādīja, ka autovadītāju disciplinētāka braukšana esot bijusi manāma pēc tam, kad mediji  plaši ziņojuši par pārvietojamo fotoradaru izvietošanu uz ceļiem.

Tai pat laikā gan dažās dienās kopš radaru izvietošanas neesot manāms pārkāpumu skaita pieaugums, apstiprināja Krapsis.

Jau ziņots, ka 29.maijā   policija uz vairākiem valsts autoceļiem pēc ziemas sezonas atkāroti sāka izvietot pārvietojamos fotoradarus

Jau vēstīts, ka pēc vairāku tehnoloģisko risinājumu izvērtēšanas, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nonākusi pie secinājuma, ka tai nepieciešams iegādāties gan lāzera, gan tā dēvētās doplera sistēmas radarus.

CSDD turpmākos gados ik gadu no savas peļņas iegādāsies 20 fotoradarus, tāpēc nolemts vispirms iegādāties četrus lāzera sistēmas radarus un sešpadsmit doplera sistēmas radarus. Lāzera radara mērījums notiek tieši ar mērķētu lāzera staru uz konkrētu auto, bet doplera sistēmas radari ātrumu fiksē ar plašāka skaņas viļņa impulsu.

"Delfi" jau vēstījis, ka savulaik Latvijā bija uzstādīti lāzera tehnoloģijas fotoradari, taču pēc tam CSDD nonāca pie secinājuma, ka lietderīgāk būtu uzstādīt doplera sistēmas fotoradarus, kurus esot iespējams uzstādīt pietiekami augstu, lai radaru darbību netraucētu dubļi un sniegs.

Lai Latvijā uzlabotu ceļu satiksmes drošību un atbilstoši valdības uzdotajam, izvēlētas pirmās 20 ātruma kontroles mērierīču atrašanās vietas uz valsts ceļiem un Rīgas pilsētas ielām, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā publiskotā karte. Vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām - Valsts policijai, VAS "Latvijas Valsts ceļi" un Rīgas domes Satiksmes departamentam.

Privātā komersanta "Vitronic" fotoradari no Latvijas ceļiem tika aizvākti 2012.gada decembrī, jo privātais komersants nespēja izpildīt no līguma izrietošās saistības par stacionāro fotoradaru uzstādīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!