Rekontruējot Jēkabpils reģionālās slimnīcas katlumāju, uz tās, kā arī jaunuzceltās šķeldas glabātuves jumta uzstādīti saules kolektori, kas ar karsto ūdeni nodrošina visu slimnīcas kompleksu, vēsta laikraksts "Brīvā Daugava".
Pavisam projekts, kura ietvaros uzstādīti saules kolektori ar kopējo jaudu 285 kilovati, izmaksājis 1120000 eiro, no kuriem lielākā daļa (teju 85%) iegūta no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projektu programmas. Pārējo finansējumu piešķīrusi Jēkabpils dome, kura ieceres īstenošanai ņēmusi kredītu.
Vislielākie tēriņi bijuši par moderno iekārtu iegādi un uzstādīšanu. Tiesa, saules paneļu darbība izrādījusies ļoti efektīva, jo vēl nesenajās saulainajās dienās ar tiem bijis pilnīgi pietiekami, lai visu slimnīcu nodrošinātu ar karsto ūdeni.
"Karstajās dienās siltā ūdens iegūšanai katlumāju neizmantojām. Karstais ūdens pietiekamā daudzumā bija uzkrājies speciālajos akumulatoros. Šobrīd šis ir lielākais vai viens no lielākajiem solārajiem kompleksiem visā Baltijā. Pateicoties jaunajām iekārtām un saules paneļiem, ceram ietaupīt aptuveni trešo daļu no līdzšinējām apkures izmaksām, kas gadā ir 200000 latu," stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris.
Viņš piebilst, ka iecere par saules enerģijas kolektoru bijusi jau pirms četriem gadiem, bet īstenot to neizdevās, jo slimnīcas iekļāva komersantu kategorijā un tām būtu jāfinansē puse no saules paneļu uzstādīšanas izmaksām.
Termiņi, kādos bija jāsagatavo projekta pieteikums, būvprojekts un jāīsteno celtniecība, bija ārkārtīgi īsi, projekta sagatavotāju un celtnieku darbs bijis ļoti saspringts, teic slimnīcas direktors. Darbu celtnieki paveikuši trīs mēnešu laikā.
Katlu mājas rekonstrukciju un solārā kompleksa uzstādīšanu īstenojusi būvfirma SIA "Jēkabpils PMK". Katlu mājā uzstādīti moderni šķeldas apkures katli un uzbūvēta šķeldas glabātuve ar slīdošo grīdu, visi procei katlumājā ir datorizēti.