Policijas novērojumi liecina, ka fotoradaru atrašanās vietās vizuāli ātrums ir samazinājies, taču precīzākus secinājumus par fotoradaru ietekmi uz satiksmes drošību un to, vai samazinājies arī negadījumu skaits, varēs izdarīt pēc vairākiem mēnešiem.
Krapsis atgādināja, ka policija jau iepriekš sabiedrību informējusi par fotoradaru atrašanās vietām, taču šoferi nezina, kurās dienās mērierīce uz ceļa konkrētajā vietā atradīsies.
"Vai ātrums un līdz ar to arī negadījumu skaits būs samazinājies, to varēs pateikt pēc kāda laika," piebilda Krapsis.
Jau ziņots, ka VP no 29.maija atsāka izmantot uz ceļiem savus četrus pārvietojamos fotoradarus.
Pēc datubāzu un programmatūras pielāgošanas jaunajām likuma prasībām pārvietojamie fotoradari ir gatavi darbam. VP fotoradari atradīsies uz ceļiem gan Rīgā un tās apkārtnē, gan citu Latvijas pilsētu apkārtnē.
Fotoradarus izvietos gan Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē, gan Juglas ielas posmā, gan Kurzemes prospektā pie autostāvvietas Dammes ielā. Ar visu vietu sarakstu ir iespējams iepazīties interneta adresē "http://www.vp.gov.lv/?id=739&said=739".
Kā ziņots, 2008.gadā iegādātie četri pārvietojamie fotoradari kopš pagājušā gada decembra netika izmantoti divu iemeslu dēļ - pirmkārt, tas darīts pēc Satversmes tiesas pērn pavasarī pieņemtā sprieduma, kad par neatbilstošu Satversmei atzīts liegums automašīnu īpašniekiem pārsūdzēt fotoradaru sodus. Otrkārt, tehnisku problēmu dēļ ziemā policijas fotoradari nestrādā.
Autobraucēju ātruma kontrolē joprojām tiek izmantoti rokas radari un aptuveni 80 policijas automašīnās iemontētās mērierīces. Ņemot vērā, ka ar privāto komersantu tika lauzts līgums par fotoradaru izmantošanu, pagājušajā gadā policija pastiprināja satiksmes uzraudzību ātruma ievērošanas un braukšanas reibumā aizlieguma ievērošanas jomā.
Tikmēr, gatavojoties stacionāro fotoradaru atkārtotai ieviešanai uz Latvijas ceļiem, jau ir izvēlēts uzņēmums, kas radaru atrašanās vietām pievadīs elektrolīnijas, bet tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss arī par pašu ātruma mērierīču iepirkšanu.