Arī "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem sacīja, ka Latvijai prezidentūras laikā būs pievērsta visas Eiropas uzmanība, tāpēc šis jautājums tiks pārrunāts arī ar nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).
Atšķirībā no visām Valda Dombrovska vadītajām valdībām, veidojot pašreizējo Straujumas valdību, šis jautājums netika pārrunāts un "tas no partneru puses tika izmantots", sacīja Āboltiņa. Šoreiz tas noteikti tiks pārrunāts.
Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars šodien žurnālistiem sacīja, ka nav bijušas diskusijas par šo jautājumu, turklāt VL-TB/LNNK šādā diskusijā arī neielaistos. Dzintars uzsvēra, ka politika ir valsts pārvalde un sabiedrības pārvaldīšana, bet tas, "kurš piedalās kādos piemiņas pasākumos, ir katra individuālā darīšana".
Kā ziņots, Straujuma 14.martā atlaida Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK) no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, jo viņš pretēji valdības lēmumam bija nolēmis piedalīties 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa.
Savukārt Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK) šodien sociālajā tīklā "twitter" rakstīja, ka viņš kā nacionālās apvienības valdes loceklis nevarēs atbalstīt premjeru, "kurš publiski neapsolīs neveikt represijas pret ministriem par 16.martu". Vēlāk gan šis ieraksts tika izdzēsts.