Izslēgšana no Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB) rindām un biedrības izsniegtā psihoterapeita sertifikāta anulēšana nerada nekādas sirdssāpes, pastāstīja Viesturs Rudzītis.
Kā norādīja Rudzītis, viņš ar LPB nav ticies jau divus mēnešus un arī pirms tam bija norobežojies no biedrības.
Atbildot uz jautājumu, kā viņš pats vērtē situāciju, Rudzītis norādīja, ka tā ir neprātīga un nav racionāla. "Profesionāļi cīnās caur publikācijām, ar argumentiem, nevis rīko aizmuguriskas sapulces," pārliecināts Rudzītis.
Atspēkot biedrības lēmumu Rudzītis pagaidām neplāno. "Strādāšu, rakstīšu grāmatas," stāsta psihoterapeits.
Rudzītis uzskata, ka viņa klientu skaitu radusies situācija varētu ietekmēt. "Citi vairs nevēlēsies nākt pie manis, bet citi, tieši pretēji, iespējams, vēlēsies nākt."
Psihoterapeita sertifikāts ļauj profesionāliem psihoterapeitiem un viņu klientiem identificēt personas, kuras ir saņēmušas savu kolēģu profesionālās izglītības un kompetences novērtējumu, un atšķirt no personām, kuras šādu atzīšanu nav saņēmušas, norādīja LPB vadītāja Baiba Purvlīce.
Tomēr, kā norādīja LPB pārstāve Tanita Tamme, šī sertifikāta anulēšana neatņem Rudzītim tiesības strādāt psihoterapijas jomā.
Jau ziņots, ka Latvijas Psihoterapeitu biedrība vakar ārkārtas sēdē lēmusi par psihoterapeita Viestura Rudzīša izslēgšanu no biedrības saistībā ar viņa publiskajiem izteikumiem par vardarbību, informēja biedrībā.
Biedrība lēmusi ne tikai izslēgt Rudzīti no savām rindām, bet arī anulēt viņam psihoterapeita sertifikātu, ko tā izsniegusi.
Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz biedrības statūtiem un viņa rīcību, atkārtoti pārkāpjot organizācijas Ētikas kodeksu un publiski paužot atbalstu vardarbībai pret sievietēm.
Pēc biedrības domām, Rudzīša izteikumi nav savienojami ar psihoterapeita profesionālo ētiku, turklāt viņa literārā daiļrade un publiskie izteikumi radot izkropļotu un nepatiesu priekšstatu par psihoterapiju. Plašāku pamatojumu par vakar vakarā ārkārtas sēdē pieņemto lēmumu biedrība sola sniegt šodien.
Rudzītis savā blogā publicējis ierakstu "Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?", kurā stāsta par savu pieredzi psihoterapeita darbā, paužot, ka ir jāaizdomājas par to, kas tiek nodarīts pāri sievietēm, ja tiek aizliegta vardarbība pret viņām. Pēc sarunas ar kādu vīrieti viņam esot radies jautājums, kā var iztikt bez spēka pielietošanas pret sievieti.
Šie viņa izteikumi sabiedrībā raisīja plašu diskusiju un asu nosodījumu.