Lai gan 2013. gadā ir fiksēts zemākais notiesāto skaits kopš 2004. gada, korupcijas iztiesāšanā novērojama tendence, ka pēdējā laikā spriedumu sagaida gandrīz tikai tādas korupcijas lietas, kurās iesaistītas zema līmeņa amatpersonas, veikti nelieli koruptīvi maksājumi un nav izmantotas sarežģītas shēmas.
"Tas nozīmē, ka sarežģītu, liela mēroga korupciju apkaro mazāk. Ir bijis daudz ziņu par uzsāktiem apjomīgiem kriminālprocesiem, taču vēlamā rezultāta nav, ja lietas nenoslēdzas ar spriedumiem," skaidro "Providus" pētnieks Valts Kalniņš.
Visas 2013. gadā iztiesātās lietas bijušas salīdzinoši vienkāršas, norāda Kalniņš. "Uz to norāda fakts, ka 2014. gada vidū visās lietās spriedumi jau bija stājušies spēkā. Par smagu korupcijas gadījumu trūkumu netieši liecina arī tas, ka pagājušajā gadā neviena persona nav attaisnota un nevienai personai nav piespriesta reāla brīvības atņemšana."
Kopš 2004. gada ar reālu brīvības atņemšanu notiesātas 14 salīdzinoši augstas amatpersonas - viņu vidū ir tiesnesis, prokurori, tiesu izpildītāji un izglītības iestāžu vadītāji.
Visvairāk kukuļus bija iecerēts dot Valsts policijai. Lielākā daļa krimināllietu bija saistītas ar kukuļu piedāvāšanu vai došanu ceļu policijai, kas pēdējos gados ir visvairāk apkarotais korupcijas veids.
2013. gadā par korumpētību notiesātas tikai deviņas Valsts policijas amatpersonas, kas ir mazākais skaits kopš 2004. gada.