FB-KK140692
Foto: F64

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, sniedzot atbildi apvienībai "Mozaīka", uzsver, ka grozījumu veikšana ģimenes tiesību jomā, kas maina laulības un ģimenes jēdziena izpratni vai ievieš dažādus personu savienību veidus, neatbilst Latvijas Republikas Satversmes 110.panta būtībai un apdraud sabiedrības un valsts pastāvēšanas pamatvērtības, informē Tieslietu ministrija.

Atbildē par viendzimuma pāru iespējām sakārtot mantiskās tiesības tieslietu ministrs pauž, ka konstitucionālā līmenī Latvija ir izšķīrusies par laulību kā savienību starp vīrieti un sievieti, taču jebkurai personai ir tiesības veidot savu privāto dzīvi pēc saviem ieskatiem. Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem nepastāv šķēršļi kopā dzīvojošajām personām noregulēt savas mantiskās attiecības, slēdzot dažādus civiltiesiskus darījumus.

Likumdevējs ir paredzējis noteiktu mantisko attiecību un mantisko seku regulējumu un aizsardzību laulātajiem, bērniem, atsevišķos gadījumos arī plašākam radinieku lokam (piemēram, laulāto mantisko attiecību regulējums, mantošanas, uzturēšanas saistību regulējums, tiesības saņemt valsts pabalstus u.tml.). Tas tiek pamatots ar tradicionālo laulības un ģimenes izpratni Satversmes 110.pantā. Tieslietu ministrs atbildē apvienībai "Mozaīka" informē, ka Latvijas Republikas Satversmē laulība - vīrieša un sievietes savienība - ir nostiprināta kā viena no fundamentālām sabiedrības un valsts pastāvēšanas vērtībām un tai konstitucionālā līmenī ir piešķirts īpašs statuss un aizsardzība.

Pamatojot savu viedokli, tieslietu ministrs atsaucas gan uz konstitucionālo regulējumu un personu mantiskās attiecības regulējošajiem normatīvajiem aktiem, gan uz starptautiskajiem tiesību aktiem un Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!