Divi atkritumu apsaimniekotāji piedāvā līdzēt Jūrmalas ārkārtas situācijā
Foto: LETA

Sarunu procedūrā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ārkārtas situācijā Jūrmalas pilsētā saņemti divi piedāvājumi - no SIA "Vides pakalpojumu grupa" un personu apvienības SIA "Jūrmalas namsaimnieks"/UAB "VSA Vilnius", informē Jūrmalas domē.

Ar vienu no šiem uzņēmumiem Jūrmalas pašvaldība līdz nedēļas beigām plāno slēgt līgumu ar jaunu atkritumu apsaimniekotāju ārkārtas situācijā pilsētā līdz šī gada beigām.

Kopumā uz sarunu procedūru pašvaldība aicināja piecus pretendentus. Līdzšinējais Jūrmalas atkritumu apsaimniekotājs SIA "Eco Baltia vide" sarunu procedūrā piedalīties netika aicināts, jo atteicies pildīt līgumsaistības.

"Līdz 16.janvārim - datumam, no kura "Eco Baltia vide" plāno pārtraukt atkritumu izvešanu un līgumsaistību pildīšanu - Jūrmalas pilsētā tiks nodrošināts jauns apsaimniekotājs, un visi pilsētas iedzīvotāji tiks informēti par turpmāko pakalpojumu saņemšanu," uzsver Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants.

Jau ziņots, ka SIA "Eco Baltia vide" paziņojusi par atkritumu apsaimniekošanas pārtraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, ja netiks apstiprināts 2014.gada 29.decembrī iesniegtais ievērojami paaugstināts tarifs 7,97 eiro apmērā. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) to raksturo kā "klaju publiskās šantāžas un negodprātīgas uzņēmējdarbības paraugu", jo spēkā esošais līgums neparedz tarifu celšanu, izņemot pieaugumu, kas radies Dabas resursa nodokļa un atkritumu apglabāšanas izmaksu pieauguma dēļ. Šāds mainīgās daļas pieaugums atkritumu apsaimniekotājam kompensēts jau iepriekš, tostarp paaugstinot tarifu 2014.gada 1.septembrī, uzsver pašvaldībā.

Pašvaldība līdz 12.janvāra darba dienas beigām bija devusi iespēju SIA "Eco Baltia vide" turpināt korektu līgumsaistību izpildi, parakstot vienošanos par 2015.gada tarifu 2,85 eiro apmērā pretēji apsaimniekotāja pieprasītajam ievērojami paaugstinātajam tarifam 7,97 eiro apmērā, kas nav saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātā 2011.gadā noslēgto līgumu. SIA "Eco Baltia vide", neparakstot vienošanos, nav piekritusi turpināt sniegt pakalpojumus noslēgtā līguma ietvaros. Lai sagatavotos risinājumam ārkārtas situācijai līguma laušanas gadījumā, Jūrmalas pilsētas dome 9.janvārī izsludināja sarunu procedūru ārkārtas situācijā jauna sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei Jūrmalas pilsētā līdz šī gada beigām.

SIA "Eco Baltia vide" pārstāvji informēja, ka, lai arī līdz Jūrmalas pašvaldības noteiktā termiņa beigām uzņēmums nepanāca vienošanos ar pašvaldību par turpmāku sadarbību, tas joprojām vēlas sadarboties, šodien iesniedzot savu piedāvājumu Jūrmalas pašvaldībā "krīzes situācijas risinājumam".

Jūrmalas domē savukārt informēja, ka pašvaldībā šodien saņemts "Eco Baltia vide" pieteikums sarunu procedūrai, ko pašvaldība neizskatīs.

Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja Dace Gaile, komentējot Jūrmalas situāciju, publiski uzsvērusi, ka "pasūtītājs nedrīkst grozīt līgumu cenas palielināšanas virzienā, ja līgumā tas nav bijis precīzi atrunāts. Ja tas tiek darīts, atbildīgajām amatpersonām paredzama administratīvā atbildība", uzsver Jūrmalas domē. Tāpat Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka pasūtītājam ir iespēja nākamajos konkursos svītrot pretendentu, kurš iepriekš nav pildījis līgumsaistības.

"Eco Baltia vides" pārstāvji savukārt uzsver, ka Jūrmalas pašvaldība nav pildījusi līgumsaistības, neveicinot atkritumu apjoma mazināšanos pilsētā un to šķirošanu. Šādus apstākļus uzņēmuma pārstāvji dēvē par nesamērojamiem un apgalvo, ka līgumcena 3,55 miljonu eiro apmērā tiks izsmelta līdz ar 16.janvāri, kad uzņēmums aizvāks visus pilsētā izvietotos konteinerus un pārtrauks sniegt pakalpojumus.

Jau vēstīts, ka atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia grupa" 2013.gadā sasniegusi lielāko apgrozījumu grupas vēsturē - 51,01 miljonu eiro, tomēr ciesti zaudējumi, kas tiek skaidroti ar nemateriālo vērtību pārvērtēšanu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

"Eco Baltia grupas" uzņēmumu kopējā peļņa pirms nemateriālās vērtības norakstīšanas bija vairāk nekā 3,12 miljoni eiro, bet nemateriālo vērtību pārvērtēšanas rezultātā 2013.gadu koncerns noslēdza ar 6,8 miljonu eiro zaudējumiem.

SIA "Eco Baltia grupa" dibināta 2011.gada 8.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro. "Eco Baltia grupa" pilnībā pieder AS "Eco Baltia", kas ir dibināta 2011.gada 11.augustā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 31 907 900 eiro.

"Eco Baltia grupā" iekļauti vides apsaimniekošanas uzņēmumi "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "Tehhe", pārstrādes rūpnīcas "Pet Baltija", "Eko Pet" un "Nordic Plast", ražotāju atbildības sistēmas operators "Latvijas Zaļais punkts", kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums "Eko reverss".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!