Lai gan Latvijā tāpat kā pārējās Baltijas valstīs terorisma draudu līmenis saglabājas salīdzinoši zems, terorisma draudu tendences Eiropā ilgtermiņā var nelabvēlīgi ietekmēt arī drošības situāciju mūsu valstī.
"Šī iemesla dēļ ir jāturpina stiprināt nacionālā pretterorisma sistēma un jāveicina pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas efektīvi novērst teroristiska rakstura apdraudējumus. Drošības policija kā pretterorisma pasākumus koordinējošā institūcija Latvijā turpina veikt darbības, kas ir vērstas uz savlaicīgu informācijas iegūšanu par potenciālajiem terorisma riskiem un identificēto risku novēršanu, kā arī uztur regulārus kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem," uzsvērts DP paziņojumā.
2015.gada 14.februārī notikušie uzbrukumi Kopenhāgenā, Dānijā vēlreiz apliecinot, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu faktoriem Eiropā. Traģiskie notikumi Kopenhāgenā arī parāda, ka teroristi arvien biežāk Eiropā organizē uzbrukumus ar šaujamieročiem un ir gatavi iesaistīties bruņotā konfrontācijā ar tiesību aizsardzības institūciju pārstāvjiem.
Ja vēršanās pret policistiem ir salīdzinoši jauna islāmistu teroristu darbības tendence, tad personas, kuras islāmistu teroristu izpratnē ir vainojamas par islāma zaimošanu, kā arī ebreju reliģiskie objekti jau daudzus gadus ir starp prioritārajiem islāmistu teroristu uzbrukumu mērķiem Eiropā.
Vienlaikus terora akti Kopenhāgenā arī norāda uz vēl vienu terorisma tendenci Eiropā, proti, viens islāmistu teroristu organizēts uzbrukums bieži vien iedvesmo uz līdzīgām darbībām arī citus radikālās islāma interpretācijas atbalstītājus. Tas savukārt rada risku, ka radikāli noskaņotas personas var plānot jaunus uzbrukumus Eiropā, secina DP.
Jau ziņots, ka Kopenhāgenas policija nošāvusi vīrieti, kurš turēts aizdomās par sestdien Dānijas galvaspilsētā notikušo uzbrukumu rīkošanu, atsaucoties uz policijas paziņojumu vēsta raidsabiedrība BBC.
Vīrietis nošauts pēc tam, kad atklājis uguni uz policistiem.