'Rīgas satiksme' par vienu 'Koblenz' darbinieku stundā maksā 6,90 eiro
Foto: DELFI Aculiecinieks

Veicot biļešu kontroli sabiedriskajā transportā, pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) ikdienā piesaista 15-30 apsardzes firmas "Koblenz" darbinieku, par katru no viņiem maksājot 6,90 eiro stundā, pastāstīja RS vadītājs Leons Bemhens.

Viņš piebilda, ka līdzvērtīgs atalgojums ir policijas darbiniekiem.

Bemhens skaidroja, ka piesaistīt "Koblenz" apsardzes darbiniekus nolemts pēc vairākkārtīgām pasažieru aptaujām. Pasažieri sūdzējušies par nekārtībām transportā, tāpat nereti tikusi apdraudēta RS kontrolieru drošība. Bemhens arī pastāstīja, ka RS maksimāli izmanto uzņēmumam pieejamos Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) resursus, ar ko nav bijis pietiekami kārtības nodrošināšanai transportā.

Pēc Bemhena vārdiem, "Koblenz" darbinieku pienākumi ir nodrošināt normatīvajiem aktiem atbilstošu sabiedriskā transporta lietošanas kārtību, kā arī drošību kontrolieriem. Šie apsardzes darbinieki esot apmācīti, kā rīkoties dažādās nepatīkamās un bīstamās situācijās, un tādos gadījumos viņi operatīvi var sazināties ar RPP, lai izsauktu papildspēkus, kā arī nodrošināt likumpārkāpēja aizturēšanu vai izraidīšanu no transportlīdzekļa. "Cilvēkiem nav jāsamierinās ar neērtībām, tās var būt atsevišķu personu apģērbs, izskats, smakas, uzvedība," skaidroja RS vadītājs. Reidi kopā ar apsardzes darbiniekiem kalpojot arī, lai preventīvi samazinātu vandalisma riskus.

RS sadarbība ar apsardzes firmu par apsardzes darbinieku palīdzēšanu kontrolieriem, kad tie veic savus darba pienākumus, tika sākta šī gada februāra sākumā un patlaban ir uzskatāma par pilotprojektu, uzsver RS pārstāvji. Par to, vai šāda sadarbība notiks arī turpmāk, tikšot lemts pēc pirmā mēneša rezultātiem.

Jau ziņots, ka SIA "Koblenz drošība" apsardzes pakalpojumus RS sniedz jau vairākus gadus.

Uzņēmums "Koblenz drošība" nodrošina gan RS sabiedriskā transporta depo apsardzi, gan palīdzību sabiedriskā transporta šoferiem, reaģējot uz transporta vadītāju trauksmes signāliem par nekārtībām transportlīdzeklī. Savukārt no šī gada 3.februāra RS, pamatojoties uz esošo līgumu, ir pieprasījusi papildu apsardzi sabiedriskajā transportā, ar mērķi uzlabot servisu pasažieriem, proti, izraidīt no transportlīdzekļiem pasažierus traucējošas, aizkarošas vai nehigiēniskas personas.

Kā ziņots, šī pašvaldības uzņēmuma sadarbība ar privātu apsardzes firmu radījusi neizpratni Rīgas domes opozīcijas vidū, kas Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) plāno pieprasīt paskaidrojumus.

    Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!