Bezdarbu kā svarīgāko problēmu valstī ir minējusi trešā daļa - 35% - Latvijas pilsoņu un gandrīz puse - 45% - Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu. Pašreizējo ekonomisko situāciju kā valstij svarīgu problēmu minējuši 31% Latvijas pilsoņu un 24% ES dalībvalstu pilsoņi.
Latvijā kā citas svarīgas problēmas minētas veselības un sociālās aprūpes sistēma - 31%, nodokļu sistēma - 20% - un pensijas - 19%. Salīdzinājumā ar 2014.gada pavasari ievērojami biežāk kā valsts problēma minēta veselības un sociālās aprūpes sistēma, kam vērojams pieaugums no 25% uz 31%, pensijas - no 17% uz 19%, izglītības sistēma - no 7% uz 10% - un mājokļu jautājums - no 2% uz 4%. Salīdzinot ar 2014.gada pavasari, Latvijas pilsoņi kā ievērojami mazāk svarīgu problēmu atzīmējuši inflāciju, kam vērojams samazinājums no 27% uz 19%.
Savukārt Eiropā kā citas svarīgākās problēmas novērtētas imigrācija, kam vērojams pieaugums no 15% uz 18%, kā arī veselības un sociālās aprūpes sistēma - 16%. Kopš 2014.gada pavasara palielinājies arī to Eiropas dalībvalstu pilsoņu īpatsvars, kuri uzskata, ka terorisms ir nopietna problēma viņu valstī - šādu atbilžu skaits palielinājies no 2% uz 6%.
Savukārt kā svarīgākās problēmas, ar ko ES dalībvalstu pilsoņiem jāsaskaras personīgā līmenī, visbiežāk tiek minēts cenu pieaugums un inflācija - 30%, bezdarbs - 19%, mājsaimniecību finansiālā situācija - 19%, kā arī veselības un sociālās aprūpes sistēma - 16%. Tieši mājsaimniecības finansiālā situācija, salīdzinot ar 2014.gada pavasari, Eiropas dalībvalstu pilsoņu skatījumā kļuvusi izteiktāka problēma - šādai atbildei vērojams pieaugums no 16% uz 19%.
Arī Latvijas pilsoņu vidū par svarīgākajām problēmām, ar kurām iedzīvotājiem jāsaskaras personīgā līmenī, tiek atzīts cenu pieaugums un inflācija - 36%, veselības un sociālās aprūpes sistēma - 28%, pensijas - 18%, valsts ekonomiskā situācija - 15% - un bezdarbs - 15%.
Salīdzinājumā ar 2014.gada pavasari Latvijas pilsoņi kā nozīmīgas problēmas, ar kurām nākas saskarties personīgā līmenī, biežāk atzīmējuši veselības un sociālās aprūpes sistēmu - no 25% uz 28% - un mājokļu jautājumu - no 7% uz 11%. Lai arī inflācija joprojām visbiežāk tiek norādīta kā problēma, ar kuru saskaras Latvijas iedzīvotāji, tomēr problēmas aktualitāte pusgada laikā ir ievērojami sarukusi - no 43% uz 36%. Līdzīgi mazinājušās arī bažas par valsts ekonomisko situāciju - no 20% uz 15%.
Latvijas pilsoņi piekrīt uzskatam, ka privātais sektors ir izdevīgākā pozīcijā, lai radītu jaunas darbavietas, nekā publiskais sektors - 58% aptaujāto piekrita šim apgalvojumam, bet 29% nepiekrita. Citu Eiropas dalībvalstu pilsoņi salīdzinoši biežāk piekrīt uzskatam par privātā sektora izdevīgāku pozīciju jaunu darbavietu radīšanai - 65%.
"Eirobarometra" aptauja Latvijā notika pērnā gada novembrī, un tās laikā tika aptaujāti 1003 Latvijas pilsoņi, kuri ir vecāki par 15 gadiem. Aptauju veica tirgus un sociālo pētījumu kompānija "TNS Latvia".