Pašvaldība arī informē, ka elektromobiļiem iebraukt kūrortpilsētā atļauts bez maksas.
Jūrmalas dome norāda, ka caurlaižu iegādes punktos darbojas tradicionālie nodevas maksas termināļi - kopumā tādu ir 15. Astoņos termināļos var norēķināties ar bankas maksājumu kartēm, septiņos - skaidrā naudā ar monētām. Nodevu par iebraukšanu Jūrmalā var samaksāt arī ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību, izmantojot "Mobilly" pakalpojumu.
Transportlīdzeklim, kas pārvadā fiziskas personas ar ārsta nosūtījumu uz Jūrmalas pilsētas ārstniecības iestādēm, par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā. Bez nodevas samaksāšanas iebraukt Jūrmalā atļauts arī transportlīdzekļiem, kas pielāgoti vadītājam invalīdam vai kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus vai invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanā
Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā noteikta no 1996.gada. Nodeva par iebraukšanu rudens un ziemas periodā Jūrmalā atcelta no 2013.gada rudens. Savukārt vasaras sezonā, kad Jūrmalu apmeklē liels skaits viesu, ar iebraukšanas maksu tiek regulēta tranzīta transporta plūsma pilsētā, lai saudzētu vidi, nodrošinātu dabas un kūrorta resursu aizsardzību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu, skaidro pašvaldība.
Ieņēmumi, ko pašvaldība iegūst no samaksātās iebraukšanas nodevas, tiek izlietoti tranzīta satiksmes ierobežošanai, tūrisma un kūrorta attīstībai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī citiem pilsētvides uzturēšanas pasākumiem.
Jūrmalas dome norāda, ka 2014.gada sešu mēnešu periodā - no 1.aprīļa līdz 30.septembrim - nopirktas 694 000 vienreizējās caurlaides iebraukšanai Jūrmalā, 55 tūkstoši no tām ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību. Savukārt 2013.gada deviņos mēnešos no 1.janvāra līdz 30.septembrim iegādātas 994 000 iebraukšanas atļaujas, no kurām 23 tūkstoši - ar īsziņas starpniecību.
Rudens un ziemas periodā, no 1.oktobra līdz 30.martam, par iebraukšanu kūrortpilsētā nodeva nav jāmaksā.