Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") saistībā ar 50 eiro piemēroto sodu par aģitācijas kārtības pārkāpšanu vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).
Viņš paskaidroja, ka piemēroto sodu samaksās un vērsīsies ECT, jo šis ir klajš piemērs par vārda brīvības ierobežošanu. Rīgas mērs uzskata, ka sociālo tīklu lietotājiem nedrīkst ierobežot tiesības paust savu viedokli, tostarp vēlēšanu dienā.
Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa nemainīja Ušakovam uzlikto 50 eiro naudas sodu lietā par aģitācijas kārtības pārkāpšanu.
Spriedums nav pārsūdzams.
Ušakova apelācijas sūdzība 15.janvārī tika saņemta Ziemeļu rajona tiesā, kura to tālāk pārsūtīja Rīgas apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā.
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 5.janvārī Rīgas mēru Nilu Ušakovu ("Saskaņa") atzina par vainīgu administratīvajā lietā saistībā ar aģitācijas kārtības pārkāpšanu un nosprieda sodīt viņu ar 50 eiro naudas sodu.
Iepriekš Ušakova advokāts Artis Vidžups lūdza tiesu izbeigt tiesvedību pret Rīgas mēru, kas sākta saistībā ar viņa iespējamu aģitācijas kārtības pārkāpšanu. Vidžups uzsvēra, ka tiesa šajā lietā veidos precedentu, vērtējot, kur virtuālajā pasaulē beidzas privātums un kur sākas publiskums. Viņš arī norādīja, ka no lietas materiāliem noprotams, ka pārkāpuma protokols nav noformēts atbilstoši noteiktajam.
Advokāts paskaidroja, ka Ušakovs "Twitter" kontu izveidojis kā personīgu un tas nav partijas profils. Viņš teica, ka publicētā informācija "Twitter" bija domāta konkrētai personu grupai un piekļūšana Ušakova kontam tika veikta mērķtiecīgi, "piesekojot" konkrētajam kontam.
Lietvedība tika sākta pēc Valsts policijas pārstāvja Toma Sadovska iesnieguma.
Administratīvo pārkāpumu kodekss noteic, ka par aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām — līdz 1200 eiro.
Administratīvā pārkāpuma protokols tika noformēts arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ("Vienotība"). Premjere sodīta ar 50 eiro naudas sodu.