Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) neizprot ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) pārmetumus, daži politiskā spēka biedri arī cer uz Rinkēviča atvainošanos, to gan atstājot politiķa sirdsapziņas ziņā.
Nedēļas nogalē ministrs savā "Twitter" kontā ierakstījis: "Mani neizbrīna SC ["Saskaņas centra"] un NA [nacionālās apvienības VL-TB/LNNK] kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim."
VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka politiskajam spēkam nav izprotama šāda politiķa, it īpaši ārlietu ministra, rīcība. Ja ministram ir personīgs viedoklis par to, vai konkrētā likumā jāakcentē tikumības jēdziens, viņš to, protams, var izteikt, tomēr to nevajadzētu sasaistīt ar izprotamiem mērķiem - šajā gadījumā totalitārismu, skaidroja Bērziņš. Viņš arī piebilda, ka tikumības jēdziens ir izsenis būtisks Latvijas tautai, kā arī mudināja ārlietu ministru sīkāk papētīt šo jautājumu.
Nacionālās apvienības līderis arī pastāstīja, ka jau ir saņēmis vairāku VL-TB/LNNK biedru zvanus, kuri sagaida no Rinkēviča atvainošanos. Savukārt Bērziņš uzskata, ka jautājums par atvainošanos ir uz Rinkēviča sirdsapziņas.
Rinkēvičs telekanālā LNT otrdien skaidroja, ka šādi rīkojies, jo viņu "tiešām pārsteidza", ka komisijā savstarpēji bloķējas tādi it kā pretēji spēki un kopē ideoloģiskos uzstādījumus, kas pašlaik ir aktuāli Krievijā. Katrai partijai ir savi mērķi, bet tas, ka šīs partijas spēj vienoties par šādām lietām, ir bīstami, uzskata politiķis.
Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) LTV7 atzina, ka Rinkēviča izteikumi ir spēcīgi, taču tas esot viņa personiskais viedoklis un tā neesot oficiāla Latvijas pozīcija.
Jau ziņots, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija 25.martā atbalstīja opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) ideju Izglītības likumā iekļaut normu, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību. Šādu ideju sēdē atbalstīja vairāki partiju "Saskaņa", VL-TB/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības deputāti.