Uzsākot uzrunu, Margvelašvili pauda pateicību par viesmīlīgo uzņemšanu Latvijā un norādīja, ka abu valstu attiecībās valda patiesa draudzība. Viņš gan piebilda, ka to ir iespējams vēl padziļināt, palielinot abu valstu sadarbību, tostarp ekonomikas jautājumos, organizējot uzņēmēju vizītes.
Savukārt, atbildot uz jautājumiem par pašreizējo situāciju Gruzijā un Ukrainā, Margvelašvili norādīja, ka Latvija, kura šī gada pirmajā pusgadā ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē, izcili izprot sarežģīto ģeopolitisko situāciju, kas pašreiz valda Eiropā. Viņš arī norādīja, ka Rīga būs lieliska vieta, kur Austrumu partnerības samita laikā panākt vairāku nozīmīgu jautājumu virzību, īpaši uzsverot iespējamos vīzu atvieglojumus starp ES un Gruziju .
To apliecināja arī Bērziņš, skaidrojot, ka delegāciju un divpusējo tikšanās laikā jautājumi par vīzām ieņēma būtisku lomu. Prezidents arī vērsa klātesošo uzmanību, ka Latvija ir gatava sniegt atbalstu, lai Gruzija varētu izpildīt visas nepieciešamās saistības.
"Tā ir kā aksioma, ka Latvijas- Gruzijas divpusējās attiecības ir lieliskas un noturīgas vēsturiski un nemainīgi. Mēs Latvijā saprotam gruzīnu brīvības garu un vēlmi pašiem noteikt savu nākotni. Latvija ir nemainīgi apliecinājusi savu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai. Mēs viennozīmīgi atbalstām Gruzijas Eiroatlantisko virzienu un apsveicam Gruzijas apņēmību, kā arī jau panākto šajā ceļā," sacīja Bērziņš, piebilstot, ka Gruzija ir arī uzticama partnere NATO operācijās.
Tāpat Bērziņš Gruzijas prezidentam apliecināja, ka saišu stiprināšana ar Austrumu partnerības valstīm ir likta starp Latvijas prezidentūras prioritātēm.
"Vēlos apliecināt, ka Austrumu partnerība, kā arī divpusējās attiecības ar Gruziju mums paliks nozīmīgas arī pēc Latvijas prezidentūras," paziņoja prezidents. "Esam patiesi gandarīti, ka Gruzija šajā formātā turpina darboties mērķtiecīgi un pārliecinoši. Ne velti varam atzīmēt, ka tieši Gruzija ir bijusi viena no vadošajām partnervalstīm nepieciešamo reformu ieviešanā. Šodien galvenā doma, ko izteicu Gruzijas draugiem, bija - sakiet, ko vēl Latvija var darīt līdz Austrumu Partnerības samitam," norādīja Bērziņš.
Savukārt Margvelašvili, atbildot uz atkārtotiem žurnālistu jautājumiem par gaidāmo samitu, izvairīgi norādīja, ka Latvijai ir dziļa izpratne par Gruzijai aktuālajiem jautājumiem. Tāpat viņš sacīja, ka no Austrumu partnerības samita Gruzija sagaida skaidru vēstījumu.
Jau ziņots, ka sadarbība ar Austrumu partnerības valstīm - Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju , Moldovu, kā arī Ukrainu - ir Latvijas ārpolitikas prioritāte.
Organizējot Austrumu partnerības samitu, kas Rīgā notiks no 21. līdz 22.maijam, Latvija aktīvi virzīs Austrumu partnerības politiku ES līmenī, tā sekmējot Austrumu partnerības valstu tuvināšanos ES, kā arī īstenos savas nacionālās intereses, attīstot divpusējo sadarbību ar reģiona valstīm.
Austrumu partnerības samita laikā Latvijā ieradīsies valstu un valdību vadītāji no visām ES dalībvalstīm un Austrumu partnerības valstīm, kā arī ES institūciju pārstāvji.