Koļegova atzina, ka, iespējams, šādā gadījumā būtu gaidāma tiesvedība no "Skonto Būve" puses.
Iepriekš "Skonto Būve" informējusi, ka tai nepieciešami papildu 11 miljoni eiro darbu veikšanai. Uzņēmums pamatoja, ka Dienvidu dīķī ir par aptuveni 45% vairāk gudrona nekā pasūtītājs iepriekš paredzējis, līdz ar to 11 miljoni eiro esot nepieciešami tam, lai būtu iespējams veikt visa gudrona sanāciju, ne tikai par apjomu, kas norādīts līgumā ar uzņēmēju.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) norāda, ka starp VVD un "Skonto Būve" noslēgtais līgums ir kopsummu pozīciju līgums, kas paredz samaksu par līguma mērķu sasniegšanu, tāpēc esošā līguma summas palielināšana darbu apjoma izmaiņu dēļ vai darbu apjoma veikšanā mazākā apjomā, kāds ir nepieciešams līguma mērķu sasniegšanai, būtu pretrunā ar līguma noteikumiem. "Līguma summas ietvaros ir jāsasniedz līgumā noteiktais mērķis," pauž VARAM.
Iepazīstinot komisijas deputātus ar iespējamo notikumu attīstības scenāriju, VVD vadītāja norādīja: "Skonto būve savā prasībā nav norādījusi, ka nepieciešami papildu 11 miljoni eiro. Ja redzam, ka līgums netiek pildīts, mēs attiecīgi ar inženieru starpniecību paziņojam "Skonto Būve" par pieprasījumu pildīt līgumu. Tālāk, ja redzam, ka līgums netiek pildīts, mēs izskatam iespēju pārtraukt līgumu. Ja "Skonto Būve" nepatiks šāds lēmums, tad viņi tiesāsies. Tomēr, tajā brīdī tiks apturēti visi norēķini, tostarp par izpildītajiem darbiem. Šī summa pārsniedz 10 miljonus eiro".
Jau vēstīts, ka 2010.gada septembrī starp VVD un "Skonto būve" tika noslēgts iepirkuma līgums "Vēsturiski piesārņotās vietas "Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" projektēšana un sanācijas darbi" par 28 498 514,21 eiro.
2014.gada maijā VVD un "Skonto būve" parakstīja grozījumus sanācijas darbu līgumā, sanācijas darbu līguma summa tika palielināta līdz 42 674 971,43 eiro saistībā ar sērskābā gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām, un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu.
Atbilstoši spēkā esošajam līgumam līdz 2015.gada vasarai jāpabeidz piesārņotā ūdens nosūkšana un attīrīšana no pirmā slāņa Dienvidu dīķī, kā arī divu slāņu ekskavācija un apstrāde. Dīķa aizpildīšana ar speciālu materiālu jāpabeidz līdz 2015.gada septembrim, un tad dīķa teritorija tiks pārklāta ar pretinfiltrācijas materiālu.
Vienlaikus līdz 2015.gada jūlijam jāveic sērskābā gudrona un smilts maisījuma ekskavācija no Ziemeļu dīķa, kā arī utilizācija. Ziemeļu dīķa aizpildīšana un labiekārtošana jāpabeidz 2015.gada augustā.
Atbilstoši noslēgtajam līgumam sanācijas darbus Dienvidu dīķī plānots veikt līdz 2015.gada 31.oktobrim, savukārt Ziemeļu dīķī līdz 2015.gada 8.augustam.
Inčukalna gudrona dīķi ir viena no piesārņotākajām vietām Latvijas teritorijā.