Krievijas Eiropas Savienības (ES) politiķu melnā saraksta parādīšanās ir visai smieklīga, jo nav skaidrs, ko gan šīs personas Krievijā varētu darīt, jo neesot jau par ko ar Krievijas politiķiem runāt, turklāt neviens no sarakstā iekļautajiem arī neposās turp doties, norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V).
Viņa skaidroja, ka vienīgie, ar kuriem varētu runāt, ir Krievijas demokrāti, taču tie varot ierasties Eiropā. Tāpat politiķe norādīja, ka ir ļoti interesanti, ka sarakstā ir iekļauti politiķi no Baltijas valstīm, Polijas, arī Zviedrijas, taču ne no Vācijas, kuras pārstāvji ne vienu reizi vien ir asi izteikušies attiecībā pret Krievijas realizēto politiku. Tas arī parādot Krievijas politisko liekulību un vēlmi šķelt Eiropas politiķus.
Šajā situācijā Vaiderei visvairāk esot žēl Krievijas tautas, kura ciešot no sankcijām, un tagad arī šprotes no Latvijas tiem būšot liegtas, kā to lēmusi Krievijas puse. Tā esot tāda "izmisuma spēle".
Vaidere ir pārliecināta, ka kopš agresijas Krimā Krievijas politiķiem, kas atbalsta agresiju, ir jāaizliedz iebraukt Eiropā, kur viņiem ļoti patīk iepirkties un skolot bērnus.
Par savas kandidatūras iekļaušanu sarakstā politiķe nebrīnoties, jo viņa jau vairākus gadus iestājusies pret Kremļa politiku, un līdz ar to viņas politiskā līnija nav bijusi Kremlim tīkama. Viņa atbalstījusi gan dokumentālās filmas "Padomju stāsti" veidošanu, gan konferences, piemēram, par to, ka latviešu valodai jāpaliek vienīgai valsts valodai Latvijā.
Kā liecina Somijas raidorganizācijas YLE rīcībā nonākušais dokuments ar Krievijā nevēlamo 89 politiķu vārdiem, tajā iekļauti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kā arī četri Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā - Sandra Kalniete (V), Vaidere (V), Artis Pabriks (V) un Roberts Zīle (NA).
Sarakstu ar Krievijā nevēlamo personu vārdiem trešdien Krievijas Ārlietu ministrija iesniedza ES delegācijai.
ES ārlietu dienesta pārstāve aģentūrai AFP norādīja, ka Krievija pēdējo mēnešu laikā liegusi ieceļošanu vairākiem Eiropas politiķiem, taču līdz šim bija atteikusies atklāt visu to personu vārdus, kas iekļautas "melnajā sarakstā".
Jau rakstīts, ka Maskava, reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, iesniegusi to ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā, piektdien paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rute, piebilstot, ka sarakstā atrodami divu Nīderlandes parlamenta deputātu un viena nīderlandiešu Eiropas Parlamenta (EP) deputāta vārdi.
Savukārt saskaņā ar Beļģijas ārlietu ministra Didjē Reindersa vēstuli sarakstā iekļauti 89 politiķu vārdi.
Kā aģentūrai AFP apstiprināja Beļģijas Ārlietu ministrija, Maskava lūgusi, lai šo sarakstu nedara publiski zināmu.
Tikmēr EP liberāļu frakcijas vadītāja Gija Ferhofstada pārstāvis AFP pavēstīja, ka Krievijas "melnajā sarakstā" esot arī bijušā Beļģijas premjera vārds. Viņš piebilda, ka Ferhofstadam ieceļošana Krievijā liegta pēc tam, kad viņš aicinājis sākt starptautisku izmeklēšanu, lai noskaidrotu krievu opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības apstākļus.