Viņa stāstīja, ka šogad no visām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā pārbaudītajām ērcēm 1,4% ir konstatēts ērču encefalīts, bet Laima slimība konstatēta 28% ērču.
Kā norādīja Tettere, šogad ērču aktivitāte sākās agrāk nekā iepriekšējos gados - jau februāra vidū. Neskatoties uz salīdzinoši vēso laiku, novērojumi liecina, ka ērču blīvums šogad ir aptuveni divas reizes augstāks nekā pērn, jo ērču pārziemošanai šoziem bija labvēlīgi laika apstākļi.
Pēc pirmā aktivitātes pacēluma maijā ērču aktivitāte pašreiz vēl ir salīdzinoši augsta un var sagaidīt, ka ērču daudzums būs augstāks nekā pērn arī vasaras-rudens sezonā, ogu un sēņu laikā, norādīja SPKC pārstāve.
Jūlijā parasti novērojams ērču aktivitātes kritums, tomēr tas nenozīmē, ka ērces nav sastopamas, to vienkārši ir mazāk, uzsvēra Tettere.
SPKC epidemiologi atgādina, pirms došanās brīvā dabā jāievēro pareizas ģērbšanās ieteikumi. Piknikam dabā vajadzētu izvēlēties vietas, kur ir mazāk zāles, pēc iespējas tālāk no krūmājiem un meža, vēlams, tuvāk apdzīvotām vietām, kur būs mazāk iespēju sastapt ērces.
Nevajadzētu sēdēt tieši zālē, bet uz pārklāja. Jāievēro, ka ērces nebaidās no lietus, bet slapjumā tās būs grūtāk ieraudzīt un notraukt. Bērnus vajadzētu atturēt no draiskošanās garā zālē un krūmājos. Ērces var pieķerties, arī plūcot zaļumus.
Jau ziņots, ka SPKC speciālisti brīdina iedzīvotājus uzturā nelietot termiski neapstrādātu kazas pienu, jo šādā veidā jau četri cilvēki šogad ir inficējušies ar ērču encefalītu.