Piemēram, O. Vailds un datortehnikas pamatlicējs A. Tūrings. Šobrīd daudzu geju kāzās civilizētā pasaulē piedalās pasaules slavenības. Piemēram, Eltona Džona kāzās piedalījās karaliene Elizabete. Šie ir vispārzināmi fakti.
Bet šis vēstījums nav par gejiem. Tas ir par Latvijas žurnālistikas un sociālo tīklu ētikas vidi. Vispārzināms ir tas, ka Latvijā bieži raksta ar žulti, gluži kā civilizētā pasaule reiz izturējās pret gejiem, jo nicīgāk, jo labāk. Tas notiek gan avīzēs, gan žurnālos, arī sociālajos tīklos, un tas tiek darīts ar lepnumu, gluži tāpat kā modē ir geju lepnie paziņojumi. No tā radies dzeltenās preses un slēpto kameru žanrs. Šajā žanrā ir liela konkurence, jo labi maksā vai labi reitingi. Cilvēka tiesības uz privātas dzīves neaizskaramību netiek ievērotas. Žēloti netiek ne bagātie, ne laimīgie, ne nelaimīgie, ne veselie, ne slimie. Tiesas par nepatiesiem apgalvojumiem ilgst gadiem. Tāpēc daudzi cietušie atmet visam ar roku, un dzīvo tālāk ar nodarītajām pārestībām. Jo ir vispārzināms - nedzīvojam taču tiesiskā valstī.
Kādreiz populārā žurnāliste Baiba Strautmane arī ir nomainījusi tinti pret žulti. Baiba Strautmane publiski norāda, ka Aldis Gobzems ir vispārzināms gejs. Turklāt vēl laulāts! Šī nelietīgā savienība Baibu Strautmani šķebina.
Vai A. Gobzems ir publiski un lepni paziņojis, ka ir gejs? Vai A. Gobzems patiešām ir gejs? Un ja nu šī vispārzināmā patiesība par geju Gobzemu sabrūk tāpat kā vispārzināmā patiesība par baltajiem gulbjiem? Baibu Strautmani tas neinteresē. Tāpat kā neinteresē A. Gobzema ģimenes un tuvinieku pārdzīvojumi. Jo homofobiskas ievirzes personiski apvainojumi un citu cilvēku pazemojumi mūsdienās sociālajos tīklos taču ir norma. Tā, diemžēl, ir norma arī žurnālistu vidē. Jo saprotams - par to nekas nebūs, turklāt savējie savējos taču sargās. Arī tā ir norma, tostarp žurnālistikā.
Taču ir arī cits vispārzināms fakts. Baiba Strautmane ir Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas vadītāja. Amats, ko civilizētā pasaulē piešķir augstas ētikas standartiem atbilstošai personai, autoritātei, paraugam. Tādai būtu jābūt arī Baibai Strautmanei - paraugam citiem žurnālistiem. Diemžēl ir tieši pretēji. Tādēļ gribas jautāt - vai tiešām mūsdienās žurnālista ētika ir naida runa? Vai tiešām žurnālista ētika ir aizskart cilvēka ģimeni un raidīt personiskus apvainojumus? Vai tiešām žurnālista ētika ir meli un nepārbaudīti fakti? Ja tāds ir paraugs, ko sniedz Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas vadītāja, tad, manuprāt, šāda ētika ir šķebinoša.
P.S. Ieraksts ir tapis pēc tam, kad šī gada 22. jūnijā Latvijas Žurnālistu ascociācijas (LŽA) Ētikas komisijas vadītāja Baiba Strautmane sociālajā vietnē Twitter par mani, Aldi Gobzemu, paziņoja (teksts saglabāts ar visām gramatikas kļūdām): "Koroče, mani šķebina, kad PDz skatos bildes, kā vispārzināms gejs precas ar meiteini, lai būtu "tikumīgs" Latvijā..."
LŽA vadītāja Sanita Jemberga paskaidroja, ka gadījumā, ja Gobzems uzskata, ka "Twitter" ierakstā pieminēts viņš, tad advokātam ir tiesības vērsties ar iesniegumu Ētikas komisijā, kas lems, vai šo jautājumu vērtēt. Gadījumā, ja šis jautājums tiks izskatīts, Strautmane, protams, no izskatīšanas atturēšoties. Jemberga arī uzsvēra, ka Strautmane nevada šo komisiju, bet ir tās sastāvā.
Jemberga norādīja, ka Strautmanes ierakstā sociālajā tīklā nefigurē Gobzema vārds un uzvārds - rakstīts esot par vārdā nenosauktu personu. Jemberga uzskata, ka tomēr ir jānošķir, ka "Twitter" nekādā gadījumā nav masu medijs. Viņa kā asociācijas vadītāja negrasās ierobežot biedru izteikšanās un vārda brīvību.
Arī Strautmane noliedza, ka būtu ko teikusi tieši par konkrēto advokātu: "Par Gobzemu es vispār neko neesmu teikusi, ja tā rūpīgi paskatās. Tas, ka Gobzemam liekas, vai kādam citam liekas kaut kas, tad tā varētu būt viņu problēma."
"Es laikam pašlaik neko nekomentēšu, tāpēc, ja interesē izteikumu iemesli, tad tas viss ir atrodams, paskatoties to, kā šī saruna sociālajā tīklā "Twitter" ir virzījusies," sacīja Strautmane.