ASV paplašinātajā Krievijas ierēdņu un oficiālo personu sarakstā, kurām noteiktas sankcijas, iekļautajam Romānam Rotenbergam pieder nekustamais īpašums Garkalnes novadā.
Kā ziņots, paplašinātajā sarakstā atrodams Krievijas un Somijas pilsonis Romāns Rotenbergs - Krievijas prezidenta Vladimira Putina drauga uzņēmēja Borisa Rotenberga dēls.
Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" veiktajā pētījumā šī gada sākumā bija norādīts, ka viens no pirmajiem cilvēkiem, kas saņēma uzturēšanās atļauju Latvijā "investoru programmā", bija Putinam pietuvinātais miljardieris Arkādijs Rotenbergs, kurš jau iepriekš iekļauts personu sarakstā, pret kurām vērstas ASV un ES sankcijas. Viņa uzturēšanās atļauja bija spēkā no 2010. līdz 2013.gadam. Tā bija iegūta nevis nopērkot nekustamo īpašumu, bet visnecaurredzamākajā veidā: noguldot depozītu bankā (Latvijā Rotenbergiem līdz sankciju ieviešanai piederēja "SMP Bank").
Otrs brālis - Boriss Rotenbergs - nopircis īpašumu Garkalnes novada Priedkalnes "Safīros", iegādājoties firmas SIA "IMNI" daļas, kuras īpašumā tas ir. Viņam ir Somijas pilsonība un uzturēšanās atļauju viņš nav pieprasījis. Taču, lai izvairītos no apgrūtinājumiem, pērn augustā viņš savas daļas firmā pārdevis dēlam Romānam Rotenbergam, kurš ir "Gazprombank" viceprezidents un hokeja kluba SKA viceprezidents.
Kā ziņots, ASV paplašinājušas Krievijas ierēdņu un oficiālo personu sarakstu, kurām noteiktas sankcijas. Paplašinātajā sarakstā iekļauti cilvēki, kas ir saistīti ar bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, virkne Krievijas un okupētās Krimas komerciālo un rūpniecisko uzņēmumu.
Ziņojums par jaunajām sektorālajām sankcijām, kā arī personu un organizāciju saraksti publicēti ASV Finanšu ministrijas tīmekļa vietnē.
Sarakstos cita starpā atrodams Krievijas un Somijas pilsonis Romānas Rotenbergs - Krievijas prezidenta Vladimira Putina drauga uzņēmēja Borisa Rotenberga dēls -, "Janukoviča ģimenes baņķieris" Sergejs Kurčenko, Ukrainas eksprezidenta vecākais dēls Aleksandrs Janukovičs, kā arī bijušais Ukrainas vicepremjers un prezidenta administrācijas vadītājs Andrejs Kļujevs, koncerna "Kalašņikov" augsta ranga līdzstrādnieks Andrejs Bjuļutins.
Komerciālo un rūpniecisko organizāciju vidū ir Iževskas mehāniskā rūpnīca, koncerns "Ižmaš", kā arī Eipatorijas, Feodosijas, Kerčas, Sevastopoles un Jaltas ostas, kas atrodas okupētajā Krimā.
Sektorālās sankcijas paplašinātas un tagad attiecas arī uz Ziemeļkaukāza attīstības korporāciju, Tālo Austrumu un Baikāla reģiona attīstības fondu, vairākām Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcām un bankām. Sarakstā iekļauts arī Kerčas prāmis.
Sankcijas noteiktas virknei naftas ieguves un pārstrādes uzņēmumu, arī "Juganskņeftegaz" (agrāk "Jukos" galvenais ieguves aktīvs, kas tagad pieder "Rosņeft") un vairākas finanšu organizācijas, kas ir saistītas ar "Rosņeft" un "Vņešekonombank".
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.