Dimants tiesu lūdz apturēt Saeimas lēmuma darbību par viņa atbrīvošanu
Foto: LETA

Bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants tiesai lūdzis noteikt lietā pagaidu aizsardzību - apturēt Saeimas lēmuma darbību par viņa atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata.

Savā pieteikumā Administratīvajā rajona tiesā Dimants norādījis, ka par būtisku priekšrocību lēmuma darbības apturēšanai uzskata savu neatkarīgo nostāju attiecībā uz politiskajām partijām. Pieteikumā norādīts, ka viņš apzinās politisko spiedienu, kāds uz viņu tiek izdarīts, un Dimanta ieskatā tas ir nepieļaujams. Tieši šā iemesla dēļ viņš ir apņēmies strādāt, lai nepieļautu izdarītajam spiedienam jebkādā veidā traucēt savu pienākumu izpildi un attiecīgi nepieļautu NEPLP politisko ietekmi.

Tāpat Dimants pieteikumā atzīmē NEPLP īpašo statusu - kā neatkarīgu pilntiesīgu autonomu institūciju - un uzsver, ka, apzinoties šo statusu, kategoriski nedrīkstot pieļaut NEPLP pakļaušanu politiskam spiedienam. Vēl viņš min, ka priekšlaicīgas un nepamatotas atbrīvošanas no amata dēļ Dimants kā NEPLP priekšsēdētājs nav īstenojis visas iecerētās darbības, kas vērstas uz sabiedrības interešu aizsardzību elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā.

Kā ziņots, bijušais NEPLP vadītājs Dimants Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējis Saeimas lēmumu par savu atbrīvošanu no amata. Pieteikumā tiesai Dimants pauž viedokli, ka Saeima ir pieņēmusi lēmumu, pārkāpjot vairākas procesuālās tiesību normas.

"Vienotības", Zaļo un zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienības un partijas "No sirds Latvijai" līderi rosināja četru NEPLP locekļu atlaišanu. Iesniedzēji kritizēja, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz "Radio Skonto plus" programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Politiķi atsaucās arī uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.

Pirms mēneša, 8.jūlijā Saeima nolēma no amata atbrīvot NEPLP vadītāju Dimantu, bet noraidīja priekšlikumus par NEPLP trīs locekļu - Daiņa Mjartāna, Aijas Dulevskas un Ivara Zviedra - atbrīvošanu no amata.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!