Sludinājums, kurā tika meklēti interneta troļļi, kļuvis par skatītāko pusotra gada laikā
Foto: AFP/Scanpix

Darba sludinājums, kurā tika meklēti interneta troļļi, karjeras portālā "cv.lv" kļuvis par skatītāko sludinājumu pusotra gada laikā, informēja sludinājuma autori no Ķīpsalas izstāžu centra pakļautībā esošā projekta "RigaComm".

Kā informē "RigaComm" pārstāvji, no 15.jūlija līdz 15.augustam karjeras portālā "cv.lv" tika izvietots sludinājums ar mērķi uzrunāt komunikāciju zinātnes studentus, kuri piedalītos sociālajā eksperimentā informācijas tehnoloģiju risinājumu izstādes "RigaComm" laikā. Nosaukuma dēļ sludinājums nedēļas laikā kļuva par portāla skatītāko vakanci - mēneša laikā to apskatīja gandrīz 10 000 interesentu, 13 reizes pārsniedzot vidējo skatījumu skaitu.

Uz sludinājumu atsaucās ne tikai komunikāciju zinātnes studenti, bet arī skolēni, klientu konsultanti, pārdevēji, mārketinga speciālisti un citu specialitāšu pārstāvji. Bija arī persona, kas vakances nosaukumu uztvēra tieši un pieteikumā dēvēja sevi par profesionālu interneta trolli.

76% pretendentu par savu dzimto valodu norādīja latviešu valodu.

Kā ziņots, iepriekš raidījums LNT ziņas vēstīja, ka Latvijas darba sludinājuma portālā ievietots vēstījums, ka darbā tiek pieņemti "interneta troļļi". To izdarījis Ķīpsalas izstāžu centra pakļautībā esošais projekts "RigaComm", kas gan noliedz ļaunprātīgu nolūku.

Saskaņā ar definīciju "troļļi" ir personas, kas komentāru veidā portālos, sociālajos tīklos un blogos ievieto sagrozītu, tendenciozu un propagandas rakstura informāciju. Līdz šim "troļļi" asociējušies ar Krievijas propagandas mašinēriju - Maskavas algotie "troļļi" centušies internetā pārliecināt, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir labs, Ukraina - okupējama, bet Baltijas valstis - naidīgas, vēstīja raidījums.

"Troļļu" meklētājs "RigaComm" savukārt norādīja, ka tas drīzāk esot īslaicīgs eksperiments pamēģināt saprast, vai Latvijā var izveidot "troļļu" armiju, un analizēt, kā konkrētās "troļļošanas" aktivitātes būs ietekmējušas cilvēku domāšanu.

Kā iepriekš vēstīja raidījums, plašākā mērogā "troļļošana" ir kļuvusi par hibrīdkara ieroci, tādēļ arī NATO izveidojusi Latvijā speciālu nodaļu "interneta troļļu" uzraudzīšanai. Ar secinājumiem, kā "troļļi" ietekmē vidusmēra interneta lietotāja domāšanu Latvijā, NATO nāks klajā septembra beigās, vēstīja raidījums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!